Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı açıklamada, başvuruların Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne yapılması gerektiğini söyledi.

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin kontenjanının 48 kişi olduğunu belirten Akay, “2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmete açtığımız Çocuk Akademimiz bu yıl da hizmet vermeye devam edecek. Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisine 48 ayından gün almış, 70 ayından gün almamış çocuklarımızın başvurularını alacağız. Çocuk Akademimize kayıtları kabul edilen yavrularımıza bu yıl da ücretsiz eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız” dedi.

Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisinin Cumhuriyet Mahallesi’nde daha önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binada hizmet verdiğini aktaran Akay, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binanın tahsisi Çerkezköy Belediyesine tekrar yapıldı. Yaptığımız tadilat ve bakımın ardından burasını Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi olarak 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmete açtık” diye konuştu.

EĞİTİM, ULAŞIM VE BESLENME DESTEĞİ

Akay, şunları kaydetti:

“Çocuk Akademimize bu yıl da 48 öğrenci alacağız. Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne yapılan başvurular, öğrencilerimizin ailelerinin sosyo-ekonomik durumlarına göre değerlendirilmeye alınacak. Öncelikle tek ve çalışmak zorunda olan annelerin çocukları, ardından ailelerin gelir durumuna göre çocukların kayıtları yapılacak. Önceliğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları olacak. Yapılacak testler ve değerlendirmenin ardından 48 kişilik kontenjanımızın dolması ile Çocuk Akademimiz hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında yavrularımıza açık olacak. Çocuk Akademimizde ücretsiz olarak eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız.”.

Muhabir: Zehra Kıyıcı 

Editör: Trakya Gazetesi