Kırklareli'nde Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen İller Arası Trakya Karate Ligi'nin 1. Etap müsabakalarına Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı 10 sporcu ile katıldı. Müsabakalarda 17 kulüpten 463 sporcu mücadele etti. Başantrenör Murat Kıroğlu ve antrenör Serhat Karadaş yönetiminde sporcular 7 madalya kazandı.

BAL’da 9. Hafta oynanacak BAL’da 9. Hafta oynanacak

YASEMİN KASAL’DAN 3 MADALYA

7-14 Ekim 2023 tarihinde Antalya’da düzenlenen Kempo Avrupa Şampiyonası’nda ise Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı sporcularından Yasemin Kasal Yıldızlar Kata kategorisinde 1 altın, Submission Stili’nde 1 gümüş ve Full Kempo Stili’nde de 1 gümüş madalya olmak üzere 3 madalya kazandı.

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı’nın başarılı sporcusu Yasemin Kasal ayrıca Nisan 2024’te yapılacak Dünya Kempo Şampiyonası’nda da kenti temsil edecek.

Kasal, turnuva hazırlıklarına başantrenör Murat Kıroğlu ile devam ediyor. Sporcuları ve antrenörleri tebrik eden Belediye Başkanı Vahap Akay, bundan sonraki spor hayatlarında da başarılar diledi.

Kaynak: İlkay Danacılar