Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanacak etkinlik programı, 23 Ocak’ta başlayıp 1 Şubat’ta sona erecek. Alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan programda, çocuklar bu süre içerisinde birlikte eğlenip okul yorgunluğunu atarken, yetişkin atölyelerinde de ebeveynler, ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda bilgi sahibi olacaklar.

İHRACATIN 35 ŞAMPİYONU ÇERKEZKÖY’DEN İHRACATIN 35 ŞAMPİYONU ÇERKEZKÖY’DEN

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Kadın Danışma Merkezi’nde 10.00-12.00/14.00-16.00 saatleri arasında eğlenceli ve bilgilendirici aktiviteler gerçekleştirilecek. Sömestr etkinlikleri kapsamında 48–72 ay çocuklar için; iletişim atölyesi, hikaye atölyesi, mahremiyet atölyesi, duygularım atölyesi hazırlanırken 7-9 yaş çocuklar için yaratıcı drama atölyeleri hazırlandı. Yetişkin atölyelerinde ise iletişim becerileri atölyesi, ebeveyn tutumları atölyesi, mahremiyet ve kişisel sınırlar atölyesi, kadın ve çocuk hakları atölyesi ve duygular atölyesi hazırlandı. Çocuklar bu atölyelerde hem becerilerini geliştirecek hem de eğlenme fırsatı bulacaklar. Bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil gelişimi, psikomotor gelişim alanlarının desteklenmesini sağlayan atölyeler ile çocuğun kendini ifade etmesi, sosyalleşmesinin desteklenmesi, gruba uyumlu davranması sağlanacak. Bu etkinlikler sayesinde çocuklar yoğun bir ders programının ardından eğlenirken öğrenmeye devam edecekler.

Yetişkinlerin ise bu atölyelerde, hem başka bireylerle hem de çocuklarıyla olan iletişiminde engelleyici ve destekleyici noktaları fark etmeleri sağlanacak, iletişim engellerinin neler olduğu ve bunların bireyin gelişimine ne gibi etkileri olduğu konularının yanı sıra ‘Çocuklarla nasıl iletişim kurmalıyız?’ sorusuna da yanıt bulabilecekler. Öte yandan, bireysel haklar konusuna da değinilerek ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda bilgi sahibi olmaları sağlanacak.

Yarıyıl tatilinde açılacak olan “Sömestr Etkinlikleri Programı”na başvurular devam ediyor. Programa kayıt olmak isteyen vatandaşlar, Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nin 0850 459 34 34- 03 no’lu hattını arayabilirler.

Kaynak: İlkay Danacılar