Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çerkezköy ilçesinin İstasyon Mahallesi’nde hayırseverler Saim Buyruk ve Halil İbrahim Buyruk tarafından  yaptırılacak Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun temel atma töreni’ne katıldı.
Törende konuşan Vali Soytürk; “Allah size bir gelir nasip etti ama daha önemlisi o geliri böyle hayır işlerinde harcama duygusu verdi. O yüzden çok şanlısınız. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah razı olsun. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Törene Vali Soytürk’ün yanı sıra Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, hayırseverler Saim Buyruk ve Halil İbrahim Buyruk katıldı.

6 HEKİM GÖREV YAPACAK

İstasyon Mahallesi’nde yer alan  taşınmaza  Buyruk Tekstil tarafından 6 hekimli Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılacak.

Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bodrum ve zemin kattan oluşacak ve toplam kapalı alanı 1.092 m2 olacak.

Aile Sağlığı Merkezinde 6 muayene odası, gebe, bebek izlem, acil müdahale, laboratuvar, ofis, emzirme odası, eğitim odası, mutfak, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda ise 3 personel odası, çalışma ve eğitim odası ile teknik alanlar yer alacak.

Editör: Trakya Gazetesi