Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ekiplerin kentin farklı noktalarında eş zamanlı devam eden altyapı ve üstyapı çalışmalarını yerinde inceledi. 
Akay, ardından yaptığı açıklamada, Fatih Mahallesi’nde 1200 metrekarelik demirli beton yol çalışmasını tamamladıklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde Fatih Mahallesi’ne inen Kartal Sokak ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu arasında kalan imar yolunu açarak 1200 metrekare demirli beton yol yaptık. Yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaldırım ve aydınlatma çalışmasını da tamamlayarak, yeni yolumuzu hizmete açacağız. Yolumuzun tamamlanması ile özellikle Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Bağlık Mahallelerimizden ÇOSB Ortaokulu ve Mevlana İlkokulu’na giden öğrencilerimizin okullarına ulaşımı daha konforlu hale gelecek.” 

SICAK ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Akay, sıcak asfalt kaplama çalışmalarının Kızılpınar Gültepe Mahallesi Aydın Sokak’ta devam ettiğini vurgulayarak, “Sıcak asfalt çalışmalarımız Aydın Sokak’ta devam ediyor. Buradaki çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından planladığımız şekilde sıcak asfalt çalışmalarımız belirlenen cadde ve sokaklarda sürecek” ifadelerini kullandı.
Kızılpınar Atatürk Mahallesi Kemal Paşa Caddesi’nde kavşak düzenleme çalışmalarını da yerinde inceleyen Akay, “Halk arasında Kızılpınar ikinci ışıklar olarak bilinen bölgede kavşak ve bağlantı yolu düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından aydınlatma ile sinyalizasyon çalışmasını da tamamlayarak kavşak ve bağlantı yolumuzu daha güvenli ve rahat hale getireceğiz” diye konuştu.

Editör: Trakya Gazetesi