2024 yılı ramazan ayının son mahalle iftarında binlerce Çerkezköylü bir araya gelerek oruçlarını açtı.
2014 yılından bu yana her yıl mübarek ramazan ayında Çerkezköy Belediyesi olarak mahalle iftarları düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, şu ifadeleri kullandı:
“Bu yılki mahalle iftarlarımıza 14 Mart Perşembe günü BDC İnşaat firmasının katkılarıyla Kızılpınar Kapalı Pazar Yeri’nde başladık. Daha sonra 17 Mart Pazar günü Fevzipaşa Mahallemizde, 19 Mart Salı günü de Adanır Lastik, Özgün Bilgisayar ve Boğaziçi firmalarının katkılarıyla Yıldırım Beyazıt Mahallemizde Kapalı Düğün Salonu’nda hemşerilerimizle aynı iftar sofralarında buluştuk.”
Akay, şunları kaydetti:
 “22 Mart Cuma günü Boğaziçi firmasının katkılarıyla İstasyon Mahallemizde, 23 Mart Cumartesi günü Fatih Mahallemizde, 24 Mart Pazar günü Bağlık Mahallemizde, 25 Mart Pazartesi günü de DİK Yapı firmasının katkılarıyla Veliköy Mahallemizde iftar sofraları kurduk. 26 Mart Salı günü Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Gazi Osman Paşa Mahallesi sakinleri ile oruçlarımızı açtık. 27 Mart Çarşamba günü kentimize yeni kazandırdığımız Kızılpınar Düğün Salonu’nda devam ettiğimiz mahalle iftarlarımızın sonuncusunu ise 28 Mart Perşembe günü Cumhuriyet Mahallemizde gerçekleştirdik.”

Bayramda yaşlılar ve hastane personeli de unutulmadı Bayramda yaşlılar ve hastane personeli de unutulmadı

 “Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan iftar sofralarında bizlerle buluşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diyen Vahap Akay, “Mahallelerimizde kurduğumuz iftar sofralarımızda bizlerle beraber olan mahalle sakinlerine teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Bu ramazan ayında da aynı sofralar etrafında oruçlar açıldı, dualar edildi ve sohbetler yapıldı. Ayrıca mahalle iftarlarımıza katkıda bulunan tüm hayırsever iş insanlarımıza da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi