Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 27.hafta karşılaşmasında deplasmanda Botaş Gelişim’e konuk oldu. Çerkezköy temsilcisi son çeyrekte rakibine mağlup olarak fırsatı değerlendiremedi.

Ankara Spor Salonun’nda oynanan karşılaşmaya konuk ekip Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü iyi başladı. Ev sahibi ekip daha sonra toparlandı ve mücadelenin ilk periyodu 14-14 eşitlikle sona erdi.

Edirnespor deplasmana gidiyor Edirnespor deplasmana gidiyor

Karşılaşmanın ikinci periyoduna ise ev sahibi ekip Botaş Gelişim iyi başladı. Periyodun sonuna doğru Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü toparlansa da ev sahibi ekip Botaş Gelişim devreyi 32-27 önde tamamladı.

İkinci yarıda Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sayılar bularak aradaki sayı farkını indirdi. Rakibini sık sık hataya zorlayan Çerkezköy temsilcisi öne geçmeyi başardı. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü son periyoda 50-49 önde girdi.

Final periyodunda Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü rakibi karşısında hatalar yaptı. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren ev sahibi ekip Botaş Gelişim hücumlardan sayılar bularak öne geçti ve farkı açmaya başladı. Çerkezköy temilcisi rakibine direnemezken maçı 69-60 mağlubiyetle kapattı.

Kaynak: İlkay Danacılar