Daha önce ligden düşen Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor sahasında Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’u ağırladı. Çerkezköy temsilcisi mücadeleyi 50-73 kaybetti.

29 Ekim Spor Kompleksinde oynanan müsabaka ilk çeyrekte maça hızlı bir başlangıç yapan konuk ekip Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor ilk çeyreğin sonlarında hızlı hücumlarla farkı açarken ilk çeyreği 21-10 önde bitirmeyi başardı.

İkinci çeyrekte kontrolü eline alan Çerkezköy temsilcisi hücumlardan boş dönmeyerek aradaki sayı farkını düşürmeye çalıştı. Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor 2. periyotta moladan sonra toparlanırken sert savunma oyunu ile ilk yarıyı 37-28 önde tamamladı.

İkinci yarı sert bir mücadeleye sahne olurken Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor hızlı başladı. Çerkezköy temsilcisi farkı indirmeye çalışsa da , Periyodun sonlarına doğru tekrar toparlanan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bu çeyrekte hatalar yaparak 3. çeyreği 39-55 geride kapattı.

Son çeyreğin başında Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü final periyodunda da toparlanmaya çalışsa da Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor rahat oyununu sürdürdü ve karşılaşmadan 73-50 galp ayrıldı.

Ligden düşen Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bu sonuçla 22. mağlubiyetini alarak 14’üncü sırada kalırken, Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor 26’ıncı maçında 25. galibiyetini alarak 3. basamakta yer aldı.

Kaynak: İlkay Danacılar