Çerkezköy Belediye Meclisinin şubat ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Meclis Başkan Vekili Cengiz Memiş başkanlığında yapıldı. 
Açılış ve yoklama ile başlayan toplantının ikinci oturumunda 6 Şubat Kahramanmaraşlı depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. 
Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi parti temsilcilerinin depremin yıldönümü nedeni ile yaptığı konuşmaların ardından Belediye Meclis toplantısı bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25.12.2023 gün ve 79526 sayılı taşınmaz satışı hakkındaki konulu yazısı görüşülerek, komisyonların görüşleri doğrultusunda oy birliği ile reddedildi. 

KOMİSYON RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Daha sonra Meclis gündeminde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.01.2024 gün ve 82195 sayılı Çerkezköy Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi  Ambardere Demiryolu güzergahı ve çevresine ait uygulama imar planı değişikliği hakkındaki müzekkeresi ve yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.01.2024 gün ve 82280 sayılı Çerkezköy GMKP  Mahallesi 928 Ada 1 parsel, 929 ada 3 parsel ve tescil dışı alana ait uygulama imar planı değişikliği hakkındaki müzekkeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. 
Meclis gündeminin son maddesinde yer alan
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 26.01.2024 gün ve 82281 sayılı Çerkezköy Gazi Osman Paşa Mahallesi 1445 ada 13 parsel, 1447 ada 1 parsel ve tescil dışı alana ait uygulama imar planı değişikliği hakkındaki müzekkeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edildi.

Çerkezköy TSO Başkanı Çetin, TOBB Genel Kurulu’na katıldı Çerkezköy TSO Başkanı Çetin, TOBB Genel Kurulu’na katıldı

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Meclis Başkan Vekili Cengiz Memiş şubat ayı Meclis gündeminin sonuna gelindiğini belirterek oturumu kapattı.

Kaynak: Haber Merkezi