Ergene’de Yeşiltepe Mahallesi Şehit Onbaşı Recep Bekir Caddesi ve İsmail Cem Caddesi’nde gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından şimdi de Sağlık Mahallesi Cem Sultan Caddesi’nde yaklaşık bir kilometrelik yol da aşınmaz asfalt serilerek yenilendi
 
Ergene’de başlatılan asfaltlama çalışmaları sürdürülüyor.
 
İlk olarak Yeşiltepe Mahallesi İsmail Cem Caddesi’nde ardından da yine aynı mahalledeki Ahenk Caddesi olarak da bilinen Şehit Onbaşı Recep Bekir Caddesi’nde aşınmaz asfalt tabakası serim işlemini tamamlayan ekipler, çalışmalarına Sağlık Mahallesi Cem Sultan Caddesi’nde devam ediyor. Yaklaşık bir kilometrelik yolda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel beraberinde Sağlık Mahallesi Muhtarı Turgut Şentürk ile ekiplerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

En anlamlı hediye En anlamlı hediye

Yüksel, Ergene’de halka ne söz verdilerse yaptıklarını belirterek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyemiz birlikte çalışıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından Sağlık Mahallesi Cem Sultan Caddesinde yapımına başlanılan 1 kilometrelik yolda asfalt çalışmalarını Sağlık Mahallesi muhtarımız Turgut Şentürk ile yerinde inceledim” dedi. 
Yerel yönetimlerde en önemli konuların ve sorunların başında yol konusunun geldiğini aktaran Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak yaptığımız yatırımlar, açtığımız yeni yollar, asfaltlama çalışmaları ve kilit parke taş çalışmaları ile yol konusunu gündem olmaktan, Ergene’nin bir sorunu olmaktan çıkardık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordine bir şekilde yürütülen çalışmaların yanı sıra Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de ihtiyaç olan noktalarda faaliyetlerini sürdürüyor” diye konuştu.

Kaynak: İlkay Danacılar