CHP’den Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Candan Yüceer, Süleymanpaşa sahilinde kurulan platformda, yine partisinden Süleymanpaşa Belediye Başkanlığını kazanan Volkan Nallar ile vatandaşların karşısına çıktı. 
Yüceer, burada yaptığı konuşmasına, “Oylar Candan’a diye diye oylar Candan’a geldi” diyerek başladı. 
Seçimi kazanmasından dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duyduğunu belirten Yüceer, “ Tekirdağ’ın Candan başkanı olarak konuşmaktan mutluluk duyuyorum. Bu gururu tarif edecek kelime bulamıyorum” dedi. 

Yaklaşık 7 ay önce çıktığı bu yolda heyecanın giderek arttığını, ancak Tekirdağlıların kendisine güç verdiğini aktaran Yüceer, 11 ilçede gördüğü destekle bugünlere kadar geldiğini ifade etti. 

HİZMETLERİMİZLE KONUŞACAĞIZ
Candan Yüceer, şunları kaydetti:
“Tekirdağ için daha yaşanabilir, daha güzel, daha mutlu, huzurlu, çocuklara gelecek olan, refah içinde yaşayabileceğimiz bir kent hedefi ile yola çıktık. Benim inancıma, kararlılığıma, sizlerin destek vermesinden büyük mutluluk duyuyorum. Diğer ilçe belediyeleri ile 31 Mart’a, bugüne kadar siyaset sürecek, ondan sonra ayrımsız ötekisiz, adil, dürüst, çalışkan, ayrımsız, şeffaf, samimi, güler yüzlü hizmetler başlayacak. Hizmetlerimizle konuşacağız. Ben size söz veriyorum. Güçlü Tekirdağ’da hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiçbir genç geleceğinden kaygı duymayacak, hiçbir kadın kendini güvensiz ortamda hissetmeyecek, hiç kimse kendini sahipsiz hissetmeyecek. Küçükten büyüğe tüm hemşehrilerimiz önce Allah’a sonra bize emanet. O emanete gözümüz gibi bakacağız.”

Yüceer, Tekirdağ’da hiç durmadan yorulmadan tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti. 
Tekirdağ’ı her alanda hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen Yüceer, “ (O partiden, bu görüştenmiş) demeden Tekirdağ’ı tüm hemşehrilerimizle beraber yöneteceğiz.   Gaza basacağız.  3 Kemallerin diyarında şehri Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yakışır şekilde parıl parıl parlatacağız. Her zaman yanınızda olacağım, söz veriyorum size. Darda, sıkıntıda kimseyi bırakmayacağız. Tekirdağ’ı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız” dedi. 

TEKİRDAĞ’A KADIN ELİ DEĞECEK

Tekirdağ’ın yeni Belediye Başkanı Yüceer, kendisini aday gösteren CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e teşekkür etti. 
Tekirdağ’a “kadın eli” değeceğini vurgulayan Yüceer, “O el Tekirdağ’a gözü gibi bakacak. Büyük aileme çok güzel bakacağım. Hak ettiğiniz yaşamı el birliği ile hep beraber başaracağız” diye konuştu.

Kaynak: Gökmen Yüce