Ganos Dağı eteklerinde ATV turu Ganos Dağı eteklerinde ATV turu

Nurten Yontar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 
Yontar mesajında, milli birlik ve beraberliğin en şanlı örneklerinden birinin yaşandığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine adını altın harflerle yazdırdığı ilk savaş olan Çanakkale Zaferi’nin, ulus olma bilincini kuvvetlendirdiğini ve Cumhuriyet’in kurulmasına büyük katkılar sunduğunu belirtti. 

Şanlı Türk tarihinin en önemli zaferlerinden birinin yaşandığı Çanakkale’de düşmanı durduran Türk ordusunun, “Çanakkale geçilmez” diyerek, sadece sayısal gücün ve teknolojik donanımın savaş kazanmaya yetmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini aktaran Yontar, şu ifadeleri kullandı:
“Dünya milletleri Çanakkale’de; bir ulusun direnme gücünü, azmini, cesaretini ve aynı zamanda şefkatini görmüş ve takdir etmiştir. Türk milletinin bağımsız yaşama arzusunun nişanesi olan bu önemli zafer tüm dünya milletlerine örnek olmuştur. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en önemli kanıtıdır. Bu anlamda bizlere düşen sorumluluk ve görev ise şehitlerimizin bize emanet ettiği vatan topraklarını ve Cumhuriyet’imizi sonsuza kadar korumak, kollamak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde emanet etmektir. 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamız adına, düşmanla eşi benzeri görülmemiş bir mücadele vermiştir. Büyük Önderimiz Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin fedakarlığının değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar asil ve yücedir. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 109. yılını kutluyor, bu vesileyle Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi