NKÜ Stadyumu’nda yapılan etkinlikte Tekirdağ Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, rehber öğretmenleri Nihan Çetin ve beden eğitimi öğretmeni Ali Mutlu eşliğinde sahadaki yerlerini aldı.

Coşkulu tezahüratlar eşliğinde heyecanlı geçen maç sonunda “özel öğrencilere” katılım belgesi takdim edildi.

Eski bir Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencisi olan Best Buddies Türkiye Trakya Koordinatörü Hande Beyza Satıcı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 “Best Buddies International, kendini özel gereksinimli bireylere bire bir dostluklar, entegre istihdam, liderlik geliştirme ve kapsayıcı yaşam fırsatları yaratmak için küresel bir gönüllülük hareketi oluşturmaya adamış, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Türkiye’de bu konuda iş birliği yaptığımız sayılı
üniversitelerdendir. Etkinliğimizin ilk ayağı olarak geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Tekirdağ NKÜ’de Öğrenci-Buddy eşleşme törenini yapmıştık ve Tekirdağ NKÜ Sosyal Farkındalık Topluluğu öğrencileri ile Tekirdağ Özel Eğitim Meslek Okulu’nun özel gereksinimli öğrencilerini Buddy olarak eşleştirmiştik.
Ancak araya Kahramanmaraş depremi girdi ve eğitim-öğretim uzaktan sisteme geçince biz de etkinliklerimizin devamını bu yıl gerçekleştirmek durumunda kaldık.”

Editör: Trakya Gazetesi