Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, kesin olmayan sonuçlara göre yeniden belediye başkanı seçildi.
Çetin, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Kapaklı Stadyumu’nda otobüsün üzerine babası ile çıktı. 
Çetin, “Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Değerli hemşehrilerim, hiçbir zaman böyle bir şey söylemedim ama bu gariban benim babam. Bu gariban, evlatlarının boğazından haram geçirmemiştir. Biz göreve geldiğimizde eğer bir yanlışın olursa seni evlatlıktan reddederim demişti. Bize atılan iftiraların hepsini Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı. 
5 yıl boyunca yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen Kapaklı’da bir şeyleri değiştirmeye çalıştıklarını aktaran Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“En çok da rant ilişkilerini değiştirmeye çalıştık. Bundan rahatsız olanlar, hepsi bir oldu. Ama unuttukları bir şey vardı. Halkın gücünün önünde bir güç yoktur. 2019 yılında aldığımız mukaddes görevi layıkıyla yapabilmek için bir şeylerin mücadelesini verdik. Bu seçim süresinde yaşananlar maalesef merkeze bizi koydular. Ama unuttukları bir şey var. Biz gönül belediyeciliğini kendimize destur edindik. Bugün meydanlarda yeniden bir 5 yıl daha görev almanın gurunu yaşıyoruz. En çok da beni mutlu eden onların ithamlarına sandıkta verdiğiniz cevap oldu. Şimdi sizler için çalışmaya söz veriyoruz. Kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden herkese hizmet ederek Kapaklı’da gelişime durmak yok, yola devam.” 

Atölyeler açıldı Atölyeler açıldı

“DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Depremden buraya 3 bin aile geldi. Geldikleri zaman Kapaklı’nın misafirperverliğini bana anlattılar. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Pazartesiden itibaren eksik kalan bütün projeler için daha fazla çalışacağız. Cumhur İttifakı’nın paydaşlarıyla, milletvekillerimizle, bakanlarımızla Kapaklı için, Kapaklı’nın gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimiz daim olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” 

Çetin, diğer adayların kendisi hakkında söylemlerine çok kırıldığını dile getirdi. 
Özellikle iki partinin adaylarının hem üslubu hem de yıpratıcı, kırıcı davranışlarının en çok kendisini kırdığını aktaran Çetin,  “Ama ben her ikisine de affediyorum. Her ikisine de bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

072C903A Ba10 46E9 B8Ad B865640Ee4E2

Kaynak: Haber Merkezi