Ergene Belediyesinin eğitimdeki örnek projelerinden olan “Beren Bebek Çocuk Oyun Evi”nde yaz dönemi verimli bir şekilde değerlendirildi. 
Oyun evinde küçüklere temel okul öncesi eğitimlerinin yanı sıra görsel sanatlar ve beden eğitimi dersleri, çeşitli eğlence ve oyunlarla verildi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, okul öncesi eğitimin önemine işaret etti.

Geleceğin teminatı çocuklara Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’nde en iyi eğitimi vermek için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Yüksel, şöyle konuştu:

“ÇOCUKLARI İLKOKULA HAZIRLIYORUZ”

“Belediyemiz bünyesinde bulunan resim ve beden eğitimi öğretmenlerimiz hafta içi belirlenen gün ve saatlerde çocuklarımıza özel eğitim veriyor. Mutlu öğrenci, mutlu öğretmen ve mutlu veli anlayışıyla Ergene ilçemizde dört dörtlük bir ortamda eğitimin ve mutluluğun karesini sunuyoruz. Okul öncesi dönemde sayılar, harfler, renkler gibi temel bilgileri öğretmek önemli olmakla birlikte çocuğun bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri kazandırmak daha da önemlidir. Çocuklarımızın eğitimlerine bu konuda çok dikkat ediyoruz. Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’mizde çocuklarımıza verdiğimiz dil eğitimi, okuma ve yazma eğitimlerimiz ile çocuklarımızı ilkokula hazırlıyoruz. Görsel sanatsal derslerimiz ile çocuklarımızın sanatsal yönlerini geliştiriyoruz, yine çocuklarımıza verdiğimiz beden eğitimi dersleri ile onların gelişimine büyük katkı sunuyoruz. Çocuklarımız ilkokula başlayana kadar hayatla ilgili birçok şeyi öğretiyoruz. Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’mizde çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor, çocuklarımızı el becerilerini ve kişisel gelişimlerini zenginleştirecek şekilde eğiterek daha etkin bireyler olmalarına yardımcı oluyoruz.”

Yüksel, eğitim konusunda benzer çalışmalarının süreceğini kaydetti.

Muhabir: Zehra Kıyıcı

Editör: Trakya Gazetesi