“Altmış ay kesintisiz maaş verdik, yine vereceğiz” “Altmış ay kesintisiz maaş verdik, yine vereceğiz”

Keşan Belediyesinin kasım ayı meclis toplantısının 2. birleşimi, Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapıldı.
Toplantıda Belediye Meclis üyeleri Nehir Gergin, Banu Saygı, Şafak Uslu, Müslim Çekiç, Barbaros Tokgöz, Mithat Bulut, Yüksel Alioğlu ve Abdi Kıyakoğlu mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı. Yoklamanın ardından ilk gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
İlk olarak “2024 Yılı İdari Performans Programı’nın  görüşülerek karara bağlanması” maddesi ele alındı. 
Madde hakkında Keşan Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Balcı’nın bilgilendirmesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.
Meclis toplantısı “2024 yılı bütçesinin meclisçe görüşülerek karara bağlanması” ile devam etti. 
Hasan Balcı, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu doğrultusunda 2024 yılı tahmini bütçesinin 1 milyar 300 milyon TL olarak belirlendiğini söyledi.
Madde ile ilgili söz alan Helvacıoğlu, meclise ve komisyona çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:
“2019 yılında göreve geldiğimizde bütçemiz 99 milyon 950 bin TL idi. 4 yılın sonunda bütçemizin 13 kat artarak, 1 milyar 300 milyon TL olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın, devletimizin, hükümetimizin, Valiliğimizin, bakanlarımızın hibeleri oldu. Mali disiplini sağladık, tahsilat kabiliyetimiz arttı. Harcama tasarruflarımız oldu, satın almalarsa hassasiyet gösterdik. Verdiğimiz önem bütçeye yansıdı ve hizmete döndü. Tüm kurumlarla iş birliği yaptık. Bu bütçe hizmetin de 13 kat arttığını gösteriyor. Komisyonlarımızın, çalışma gruplarımızın kararları 4 yılın sonunda bizi başarıya götürdü. 2024 yılı bütçemiz hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 15 gündür büyük emek verildi. Şehrimizin menfaati için alındı bu kararlar. İnşallah uygulamada da gerçekleşecektir. Hayırlı olsun.” 
Grup sözcülerinin görüş bildirmesinin ardından madde oy birliği ile kabul edildi.
    Keşan Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 7 Aralık’ta yapılacak.

Kaynak: Haber Merkezi