Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile ailelerin yükünü bir nebze de olsa hafifletmek için kurulduğu günden bu yana okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunan Ergene Belediyesi, geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, belediye olarak her alanda olduğu gibi eğitim alanında da gerek okulların gerekse velilerin en büyük destekçisi olduklarını söyledi. 

OKULLARDA TADİLAT DA YAPILDI

Yaz tatili döneminde pek çok okulun tadilatını, boya badana ve bahçe düzenlemesini gerçekleştirdiklerini belirten Yüksel, “Okullarımızın taleplerine elimizden geldiğince imkanlarımız ölçüsünde yanıt veriyor, eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Bunları yaparak okullarımıza, eğitime destek verirken, diğer yandan da her yıl ilk kez okula başlayan tüm öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımı gerçekleştirerek velilerin bütçelerine de destek oluyoruz” dedi.

Kadınlar kaynak yapacak Kadınlar kaynak yapacak

KAMU KURUMLARINA DESTEK
 
Ergene Belediyesinin sadece yol, kanal ve altyapı yapan bir belediye olmadığını, rutin belediyecilik faaliyetleri dışında sosyal belediyecilik faaliyetlerine de son derece önem verdiğini anlatan Yüksel, “İlçemizdeki kamu kurumlarının, camilerin, sağlık ocaklarının ve okulların her ihtiyacında yanlarında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her zaman yanlarında olacağız ve onları destekleyeceğiz”  diye konuştu.
 
Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Albayraktar’ın da katıldığı programda Rasim Yüksel’in elinden yeni okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini alan minik öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.
 
Yüksel yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, veli ve öğretmenleri ile eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Alper Atakan