Sanata ilgisi ve yeteneği olan herkesin kaliteli eğitim alabilmesi için çalışmalar sürüyor. Yüzlerce sanatçı adayı yetiştiren ve akademik düzeyde müzik ve dans eğitimi veren bir kurum olarak dikkat çeken Belediye Konservatuvarı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı öğrenci alımı için kayıt kabulüne başladı.

İki aşamalı sınavla öğrenci kabul edecek konservatuvara, çevrim içi olarak belediyenin resmi internet sitesi www.suleymanpasa.bel.tr adresinden kayıt yaptırılabilecek. 15 Ağustos Salı günü başlayan kayıtlar, 6 Eylül Çarşamba günü mesai saati sonuna kadar devam edecek.

Başvuru ve kayıtlarla ilgili belediyenin resmi internet sitesinden, 0 282 259 59 59 numaralı çağrı merkezinden ve 100. Yıl Ahmet Aygün Gençlik Merkezi’nde bulunan Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Öğrenci İşleri biriminden bilgi alınabilecek.

Kayıtların sona ermesinin ardından, 16-17 Eylül 2023 tarihlerinde ön eleme sınavı yapılacak ve bu sınavı geçen adaylar için 23-24 Eylül 2023 tarihlerinde kesin kabul sınavları gerçekleştirilecek. Her iki sınavı da başarıyla geçen öğrenci adayları, 25 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptırabilecekler. Eğitim-öğretim ise 7 Ekim tarihinde başlayacak.

4 BÖLÜMDE 12 PROGRAMA ÖĞRENCİ ALINACAK

Belediye Konservatuvarı bünyesinde, müzik teknolojileri, dans, ses eğitimi ve çalgı eğitimi olmak üzere dört bölümde eğitim verilecek. Müzik teknolojileri bölümü, çalgı yapım programına 18 yaş ve üzeri öğrenci kabul edecek.

Dans bölümü, bale ve Türk Halk Oyunları olmak üzere iki farklı programda eğitim gerçekleştirilecek. Bale programına 8-12 yaş arası, Türk Halk Oyunları programına ise 8-25 yaş arası öğrenci alınırken, Ses Eğitimi (Şan) Bölümü’nde Türk Sanat Müziği programına 8-35 yaş arası öğrenci alımı yapılacak.

Çalgı Eğitimi Bölümü bünyesinde ise yedi enstrüman programı açılacak. Piyano programına 8-18, gitar programına 8-25, keman, kanun, klarnet, bağlama ve ud programlarına ise 8-65 yaş arası öğrenci kabul edilecek.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı öğretim görevlileri tarafından yapılacak sınavlarda başarılı olamayanlar için konservatuvar bünyesinde hafta içi kursları açılacağı belirtildi.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE KONSERVATUVARI SINAV VE ÖĞRENCİ ALIM TAKVİMİ

15 Ağustos Salı

Çevrimiçi Kayıt Başvuruları Başlangıcı

6 Eylül Çarşamba

Çevrimiçi Kayıt Başvuruları Bitişi

16-17 Eylül Cumartesi-Pazar

Ön Eleme Sınavları

23-24 Eylül Cumartesi-Pazar

Kesin Kabul Sınavları

25 Eylül Cuma

Kesin Kayıt Başvuruları Başlangıcı

6 Ekim Cuma

Kesin Kayıt Başvuruları Bitişi

7 Ekim Cumartesi

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Başlangıcı

Muhabir: Zehra Kıyıcı

Editör: Trakya Gazetesi