Köy Enstitüleri 84 yaşında Köy Enstitüleri 84 yaşında

Cenazesi olan vatandaşların 4445539 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden tek bir telefonla gerçekleştirdiği defin işlemleri sırasında, ikameti Lüleburgaz’da olan vatandaşlardan hiçbir ücret talep edilmiyor. Ayrıca Lüleburgaz Belediyesi Trakya’nın her yerine ve tüm cenaze nakil istasyonlarına cenazeleri ücretsiz bir şekilde gönderiyor.
Lüleburgaz Belediyesi vatandaşın en kötünde de yanında oluyor. Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin sözlerinden biri olan ve göreve gelir gelmez hayata geçirdiği ücretsiz defin işlemleri 2018’in Ekim ayında Lüleburgaz Belediye Meclisinin almış olduğu kararla hayata geçti. Söz konusu uygulamayla birlikte ikameti Lüleburgaz’da olan vatandaşların tüm defin malzemeleri ve defin işlemleri Lüleburgaz Belediyesi tarafından ücretsiz bir şekilde karşılanıyor.
 GERENLİ’NİN İLK İCRAATLARINDAN BİRİ
Ücretsiz defin uygulaması Başkan Gerenli’nin göreve geldiği gibi hayata geçirdiği ilk uygulamalarından biri oldu. Vatandaşlar tarafından sıkça dile getirilen “defin işlemlerinin ücretsiz olması” talebi, Gerenli tarafından hemen hayata geçirildi. Bu çerçevede sadece mezar yeri değil, defin malzemeleri de ikameti Lüleburgaz’da olan vatandaşlara ücretsiz bir şekilde sağlanıyor.
 
2 BİN 817 KİŞİ ÜCRETSİZ DEFNEDİLDİ
 Uygulama kapsamında kararın hayata geçtiği günden bu yana 2 bin 817 kişinin defin işlemleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirildi. Bu sayede vatandaşlar en zor günlerinde herhangi bir maddi işlemi düşünmek zorunda bırakılmıyor.Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşların cenaze nakil işlemlerini de ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Trakya’nın her noktasına ve bölgedeki tüm cenaze transfer merkezlerine nakil işlemleri ücretsiz bir şekilde yapılıyor.
CENAZE İŞLEMLERİ İÇİN 4445539
 Vatandaşların cenaze işlemleri için tek bir telefon açması yeterli oluyor. Bu çerçevede yakınlarını kaybeden vatandaşların 4445539 numaralı Çağrı Merkezini araması gerekiyor.

Kaynak: Haber Merkezi