Önce darp etti, sonra sosyal medyadan tehdit etti Önce darp etti, sonra sosyal medyadan tehdit etti


Edirne Bel Yöresel Hizmetler Satış Noktası, Edirnelilere ve kente gelen ziyaretçilere hizmet vermeye başladı. Mülkiyeti ve projesi Edirne Belediyesine, finansmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait Selimiye Camisi Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi kapsamında Selimiye Camii Meydanı yepyeni bir görünüme kavuşmuştu. 
Selimiye Camii Meydanı’nın yenilenmesinin ardından Edirne Belediyesi de kafeler, tuvaletler, turizm ofisi, atölyelerle Edirnelilere ve kente gelen misafirlere en iyi hizmet verebilme hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.
KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK
Edirne Belediyesi son olarak Selimiye Camii karşısında açtığı yeni hizmet noktası ile kentin gastronomi alanında da tanıtımına katkı sağlayacak. “Bel Edirne Yöresel” isimli yeni satış noktasında kentin geleneksel lezzetlerinin satışı yapılacak. “Bel Edirne Yöresel” isimli satış noktasında; salça çeşitleri, pirinç (İpsala)  ayçiçeği balı, hardaliye, karaçalı balı, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, tarhana, kukus, erişte, yerli fasulye, Karaağaç biberi, Edirne beyaz peyniri, Edirne usulü acuka yer alıyor.
Küçük paketler halinde satışa çıkarılan ürünlerle Edirne’ye gelen misafirlerin kentin eşsiz lezzetleri ile tanışması ve kentten ayrılırken sevdiklerine hediye olarak almaları amaçlandı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, mülkiyeti ve projesi Edirne Belediyesine, finansmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait Selimiye Camisi Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi kapsamında Selimiye Camii Meydanı’nı yepyeni bir görünüme kavuşturduklarını ve meydanda oluşturdukları alanlarla kente gelen misafirlere ve Edirnelilere en iyi hizmeti vermeye devam ettiklerini söyledi. 
Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak son olarak da 'Bel Edirne Yöresel' isimli yeni satış noktasını hizmete sunduk. Burada Edirne’mize özgü lezzetler yer alıyor. 'Bel Edirne Yöresel' isimli satış noktası ile kentimizin gastronomisi tanıtmayı; eşsiz lezzetlerimizi misafirlerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Edirne’miz için hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi