Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayınladığı “Atık Toplayıcıları” genelgesi ile bağımsız sıfır atık toplayıcılarını Atık Yönetimi Sistemi'ne dahil eden çalışmalarını tamamladı.
Bu kapsamda Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, sisteme dahil olan bağımsız atık toplayıcılarıyla bir araya gelerek, kimlik kartı, şapka ve yeleklerini teslim etti.
Sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını başarıyla sürdüren ve farklı proje ve uygulamalarla geri dönüşüme büyük katkı sağlayan Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, “Atık Toplayıcıları” genelgesi ile bağımsız sıfır atık toplayıcılarını Atık Yönetimi Sistemi'ne dahil etti.
Kapaklı Belediyesi Atık Getirme Merkezi’nde düzenlenen programda bağımsız atık toplayıcılarıyla bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İlçemizde geri dönüşüm ve ‘Sıfır Atık’ sistemini daha verimli kullanabilmek, bağımsız sıfır atık toplayıcılarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmalarımızı tamamladık. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüzün sistemine dahil olan bağımsız sıfır atık toplayıcılarıyla bir araya gelerek kimlik kartı, şapka ve yeleklerini teslim ettik. Sıfır atık hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Editör: Trakya Gazetesi