19 Mayıs’ta gençlerden başarılı gösteriler 19 Mayıs’ta gençlerden başarılı gösteriler

Kapaklı Belediyesi kültür ve sanat alanında dikkat çeken faaliyetlerine devam ediyor. 7’den 70’e her kesime hitap eden etkinlikleri ücretsiz olarak Kapaklı ve bölge halkıyla buluşturan Kapaklı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü önemli bir seminer ve sergiye daha ev sahipliği yaptı. Program, sanatçı Deniz Sağdıç’ın “Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Sanat” konulu semineri ile başladı. Yaşamı ve sanatsal çalışmaları hakkında bilgi veren Sağdıç, ulusal ve uluslararası platformlardaki sergi ve çalışmalarından bahsetti.
“SIFIR ATIK ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”
Seminerin ardından Sanatçı Deniz Sağdıç’a şilt ve çiçek takdim eden Belediye Başkanı Mustafa  Çetin, Kapaklı Belediyesi olarak sıfır atık konusunda dikkat çeken çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. 
Çetin, “Sizleri burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. İcra ettiğiniz sanat gerçekten çok etkileyici. Ülkemizi uluslararası alanda da çok iyi temsil ediyorsunuz. Emeklerinizi ve çalışmalarınızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.
Seminerin ardından görsel sanatçı Deniz Sağdıç’ın Türkiye ve dünyada benzeri olmayan, atık hale gelmiş her türlü ürün ve objeyi geri dönüşüm ve ileri dönüşüm prensibiyle sanat eserine dönüştürdüğü “0” Zero Point Sergisi’nin açılışı yapıldı.
15 ŞUBAT’A KADAR AÇIK KALACAK
 Deniz Sağdıç ve katılımcılarla birlikte sergiyi gezen Çetin, eserleri tek tek inceledi.
Özge Öztimur ve Orkestrası’nın caz müzik ziyafeti sunduğu sergi 15 Şubat Perşembe gününe kadar 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilir.

Kaynak: Haber Merkezi