Belediye ekipleri çalışmalarına eski adı Ahenk Caddesi olan Şehir Piyade Onbaşı Recep Bekir Caddesi’nde devam ediyor.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Ergene’nin güzelleşmesi, ilçede yaşayanların refahı ve mutluluğu için çalıştıklarını söyledi.

Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak Hayırseverin adı anaokullarında yaşatılacak

Yüksel, şunları kaydetti:

“Daha güzel bir Ergene için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ele ele, uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz.  Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Ergene’mizin en büyük sorunlarından biri olan yol konusunu ilçemizin ve halkımızın gündeminden çıkarmak için kolları sıvadık. Ergene’deki yol sorununu yüzde 90’ı aşan bir oranda tamamladık. Çok kısa bir süre içerisinde Ergene’de kimse yol konusunu konuşamayacak böyle bir sorunu gündeme getiremeyecek. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ihtiyaç duyulan bölgelerde gerekli tadilat çalışmalarını gerçekleştiriyor” dedi.

Bunun yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin de sorumluluk alanında kalan caddelerde asfaltlama çalışmalarına devam ettiğini anlatan Yüksel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. İlçe genelinde araç ve insan sirkülasyonunun en yoğun olduğu yerlerden biri olan Yeşiltepe Mahallesi İsmail Caddesi’nde aşınmaz asfalt çalışması başladı. İsmail Cem Caddesi’ni baştan sona kadar aşınmaz asfalt ile yeniledik. Buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından eski adı Ahenk Caddesi olan Şehit Piyade Onbaşı Recep Bekir Caddesi’nde de aşınmaz asfalt serimi çalışmalarına başlandı.”

Muhabir: Alper Atakan