Marketlerde fiyat denetimi Marketlerde fiyat denetimi

Gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin okuduğu marşlar, sunumlar ve aktardıkları bilgilerle Arnavutluk her yönüyle tanıtıldı. Program sonunda katılımcılar çeşitli oyunlar oynayarak ve ikramlardan yararlanarak eğlenceli vakit geçirdi.
Saygı duruşu ve her iki ülkenin milli maaşlarının okunması ile başlayan etkinlikte BALKAM yüksek lisans öğrencisi Ahmet Tuna SÜRENOĞLU, Arnavutluk tarihi ve Türkiye ilişkileri hakkında sunum gerçekleştirdi. Ardından BALKAM Müdürü Doç. Dr. Sezai ÖZTAŞ günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında BALKAM hakkında bilgilendirmede bulundu.
Cesika CEKA ve Admir BASHA isimli öğrencilerin Arnavutluk’u farklı yönleriyle tanıttıkları sunum ile etkinliğin konferans bölümü tamamlandı.
Konferans sonrasında Fen Edebiyat Fakültesi fuaye alanında Arnavutluk halk oyunları gösterisi ve yerel lezzetlerin sunulduğu ikram servisi gerçekleşti. Tüm öğrencilerin eğlenceli vakit geçirdiği oyunlar sonrasında etkinlik sona erdi.
Etkinliğe NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Gençlik Merkezi Müdürü Ihsan Candan, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk Eti, Uluslararası Öğrenciler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Harun Göçerler, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BALKAM)  Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş, TÖMER Müdürü Uğur Özgür, akademik ve idari personel ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı.

Kaynak: İlkay Danacılar