Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ogün Asıl, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Süthan ve Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü İsmail Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, “Sanayi – Okul İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Tek şarjla 100 km giden araç tasarladılar Tek şarjla 100 km giden araç tasarladılar

Proje kapsamında Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da meslek liselerinin bölümlerine göre, bölümlere uygun sanayiciler belirlenecek. Projede yer alan sanayici iş insanları aynı zamanda okul yönetim kurullarında da görev alarak meslek lisesi öğrencilerinin gelişim ve ihtiyaç süreçlerini yakından takip etme imkanı bulacak.

 Bu kapsamda öğrencilerin yapacağı staj yerlerinde de yönlendirmeler yapılacak ve bölgedeki ara eleman sorununa büyük oranda çözüm sağlanacak. Sektörel dağılıma göre yönetimlerin oluşacağı ve yönlendirmelerin yapılacağı proje kapsamında birçok öğrenci mezun olduğu anda iş sahibi de olacak. Aynı zamanda işletmeler de kalifiye personel sorunu yaşamadan, üretimde aksaklık hissetmeden sistemini sürdürebilecek.

Çerkezköy Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
 “Aranan teknik personel sorunu bölgemizin en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi idi. Yönetim kurulumuzla birlikte önemle üstünde durduğumuz konuların başında gelen sorun ile ilgili önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Kaymakamlığımız, İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğümüz çalışmaların ardından şimdi de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Odamız iş birliği ile özellikle bölgemiz sanayicilerinin ihtiyacını sıkça dile getirdiği bir sorunu çözüme kavuşturmuş olacağız. Bölgemize katma değer sunacak her projenin peşinden gitmeye, üretmeye ve katkı sunma devam edeceğiz. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tüm kurumlarımız ile iç içe, işbirliği içerisinde projeler geliştirerek önce üyelerimizin sonra bölgemizin ve ardından ülkemizin kalkınmasına destek olmak bizler için gurur ve mutluluk kaynağı olacaktır. Değerli İl Milli Eğitim Müdürümüz, yönetim kurulumuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imza altına aldığımız projemizin de herkes için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Kaynak: İlkay Danacılar