Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile 29 Ekim Kompleksi’nde bir toplantı yaptı.

Akay, toplantıda yaptığı konuşmada,  görev yaptığı 10 yıl boyunca Çerkezköy genelinde amatör spor kulüplerine, bireysel dallardaki kulüplere ve ferdi olarak yarışan sporculara ellerinden gelen katkıyı ve desteği sağladıklarını söyledi. 
 Gerek nakdi yardım, gerek aynı yardım, gerekse de harcırah desteğinde bulunarak sporcuların yanında olma gayreti içerisinde olduklarını anlatan Akay, “Ayrıca amatör spor kulüplerimize saha ve salon tahsisi de yaparak müsabakalarını tesislerimizde oynamalarına imkan sunuyoruz” dedi. 
Akay, 2 ay içerisinde ilçe genelindeki amatör spor kulüplerine toplam bir milyon liralık  nakdi yardımda bulunduklarını kaydetti.

20 BİN 600 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

Çerkezköy Belediyesi olarak açtıkları Yaz Spor Okulu ve Kış Spor Okullarında bugüne kadar toplam 20 bin 600 kursiyere 26 farklı branşta ücretsiz eğitim verildiğini ifade eden Akay, “Son 10 yılda olduğu gibi önümüzdeki 5 yılda da Çerkezköy’de sporun ve sporcunun yanında olacağız. Gerek yaz spor okullarımız, gerek kış spor okullarımız ile çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olacağız. Yine amatör spor kulüplerimizin, bireysel spor kulüplerimiz ile ferdi sporcularımızın en büyük destekçisi olacağız” diye konuştu. 

Akay, bu hafta başlayacak Tekirdağ 2. Amatör Ligi’nde mücadele edecek Çerkezköy Spor Kulübü, Fevzipaşa Spor Kulübü, Çerkezköy 1923 Gençlik Spor Kulübü, Çataklı Spor Kulübü ve Samsunlular Yaşar Doğu Spor Kulübü takımlarına futbol topu hediye etti. 

Akay, “Her takımımıza 1 adet FİFA standartlarında futbol topu ile 15’er adet antrenman topu hediye ediyoruz. İnşallah 2. Amatör Ligi’nde mücadele edecek takımlarımız alacakları başarılı sonuçlar ile bizleri sevindirerek, bir üst lige çıkarlar. Tüm takımlarımıza müsabakalarında başarılar diliyorum. Yolları açık olsun, vurdukları gol olsun” diye konuştu.

Sporun barış ve kardeşlik olduğunu, sporun bu topraklarda birleştirici bir güç olduğunu vurgulayan Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak tabi ki spora alan açmak, yeni yatırımlar yapmak durumundayız. 10 yıl evvel şuan içerisinde olduğumuz binanın içine ilk girdiğimi hatırlıyorum. Burası terk edilmiş bir alandı. Terk edilmiş, bir bataklığı andıran binanın içerisinde bugün yüzlerce sporcu kardeşimle, bu güzel alanda buluşuyor olmanın mutluluğu ve gururu ile bu sahnedeyim” ifadelerini kullandı. 


29 EKİM SPOR KOMPLEKSİ BÜYÜYECEK

Geçmişten bugüne yeni spor alanları açmak, park ve yeşil alanda çocukları ve gençleri sporla buluşturmak için birçok yatırımın yapıldığını belirten Akay, “Parklarımızda, yeşil alanlarımızda sporla buluşan çocuklarımızın birlikteliği önemli. Tabi ki bu yapılanlar yeterli mi? Yetmez. Çocuklarımız her geçen gün yeni spor alanları ile buluşmak istiyor. Önümüzdeki dönemde 29 Ekim Spor Kompleksi daha da genişleyip, büyüyecek” açıklamasını yaptı.

SEMT SAHASI YAPILACAK
Kızılpınar’a 100. Yıl Stadı’nı açtıklarını, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu Çerkezköy’e kazandırdıklarını belirten Akay, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki dönem bireysel branşlarda müsabaka eden tüm çocuklarımıza, gençlerimize yeni yatırım hedeflerimiz var. Bir yeni masa tenisi alanımız olacak. Yeni bir güreş antrenman sahamız olacak.  Tekvando, karate gibi sporcularımızın eğitimlerini sürdüreceği alan yapacağız. Kapalı Spor Salonu’muzu büyüteceğiz. Bağlık Mahallemizin diğer yakasına yeni bir futbol sahası yapacağız. Çerkezköy’ü yeni yatırımlar ve spor alanları ile buluşturmaya devam edeceğiz. Hedefimiz tüm branşlarda Çerkezköy’den milli takımlara sporcu göndermek, Çerkezköy’ün adını duyurmak. Bu güzel buluşma için herkese teşekkür ediyorum. Bugünlere kadar sporcularımız ve takımlarımız için emek veren herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Büyüyen Çerkezköy’de, gelişen Çerkezköy’de  yepyeni alanlarda genç kardeşlerimizle buluşacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: İlkay Danacılar