Tekirdağ 1. Amatör Futbol Ligi 2023-2024 sezonu, hafta sonu oynanan müsabakalar ile start aldı. Çekişmeli maçlara sahne olan ligde ilginç skorlar da alındı.

d03cda7f-9677-48ae-bdb8-28f10ead9b32

KAZANDERE SPOR’DA GENÇLER ÜMİT VERDİ

A Grubu’nda Büyük Çınarlı Spor sahasında Kazandere Spor’u ağırladı. Genç oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadroyla sezona başlayan Kazandere Spor, Büyük Çınarlı Spor‘u 3-1 mağlup etmeyi başardı.


ERİKLİCE EVİNDE KAZANDI

Grubun diğer maçında Eriklice Zeytin Spor Şarköy’de konuk ettiği Çerkezmüsellim Spor Kulübü’nü 3-0 ile geçerek yeni sezona iddialı bir giriş yaptı.

cdb32257-e074-49bc-aed3-f5d39ed30d18

MALKARA 14 KASIM SPOR HATALARI AFFETMEDİ

Grubun bir diğer iddialı takımı Malkara 14 Kasım Spor, Tekirdağ Adalet Spor ile Karadeniz 2 no’lu sahada karşı karşıya geldi. Mücadele iki takımında karşılıklı ataklarıyla başladı. Ancak iki ekip de eşitliği bozacak net fırsatları yaratamadı. İlk yarının son dakikasında Tekirdağ Adalet Sporlu iki savunma oyuncusunun çarpışması sonucu boşta kalan topu iyi takip eden Malkara 14 Kasım Spor oyuncusu topu filelere göndermeyi başardı: 1-0. İlk yarı bu skorla tamamlandı.

İkinci yarı Tekirdağ Adalet Spor oyunda dengeyi kurmaya başlasa da skoru eşitleyecek fırsatları değerlendiremedi. Malkara 14 Kasım Spor, Tekirdağ Adalet Spor’un yüklendiği dakikalarda ikinci golü bularak maçta 2-0 öne geçti. Malkara 14 Kasım Spor rakibinin gardının düşmesinin ardından üçüncü golü de bularak mücadeleyi 3-0’a getirdi. Maçta başka gol olmayınca müsabaka Malkara 14 Kasım Spor’un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.

87610355-107b-41dc-9d9a-0cfdd952d2c4

AKÇEŞME SPOR 3 PUANLA BAŞLADI

Grubun diğer ekipleri Akçeşme Spor ile Karacakılavuz Spor karşılaştı. Mücadeleyi üstün bir oyun sergileyen Akçeşme Spor 3-1 galip tamamlayarak yeni sezona 3 puanla merhaba dedi.

Bu sonuçlarla A Grubu’nda 3 puan alan takımlar Kazandere Spor, Eriklice Zeytin Spor, Malkara 14 Kasım Spor ve Akçeşme Spor olurken, Büyük Çınarlı Spor, Çerkezmüsellim, Tekirdağ Adalet Spor ve Karacakılavuz Spor ilk haftayı puansız kapattı.

HÜRRİYET YILDIZ GENÇLİK VE SPOR İDDİALI BAŞLADI

B Grubu’nda mücadele eden Çorlu Belediye Futbol Kulübü, Ergene Kırkgöz Spor Kulübü’nü ağırladı. Mücadeleyi konuk ekip 1-0 kazanarak B Grubu’na 3 puanla başladı.

Ergene Spor Kulübü ise Vakıflar Güven Spor baştan sona üstün bir oyunla 5-0 mağlup etmeyi başardı.
Ferhadanlı Spor sayısız gol şansını değerlendiremediği maçta sahasında konuk ettiği Çorlu Kültür Spor’a 2-0 kaybetti.

Muratlı 1935 Spor ise Karadeniz 1 No’lu sahada Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor’u ağırladı. Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor Muratlı temsilcisini 5-2 yenerek sezona iddialı bir başlangıç yaptı.

Çorlu Rumeli Spor haftayı BAY geçti.
B Grubu’nda ilk haftanın ardından lig sıralamasında Ergene Kırkgöz Spor Kulübü, Ergene Spor Kulübü, Çorlu Kültür Spor, Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor 3 puanla zirvede yer alırken, diğer takımlar haftayı puansız kapattı. PINARÇA VE KARAAĞAÇ ÇOK FARKLI

C Grubu’nda Pınarça Spor Kulübü, Kapaklı Kartal Spor’u adeta yedi bitirdi: 7-1.
Yaptığı transferlerle grupta iddialı bir takım olarak gösterilen Ergene Misinli Spor, Ergene Gençlerbirliği Spor’u konuk etti. Mücadelede Ergene Misinli Spor rakibini 1-0 mağlup etmeyi başardı.

Velimeşespor’un konuğu Eynesil Belediyespor Velimeşespor’un konuğu Eynesil Belediyespor

Karaağaç Spor, Kızılpınar Uzay Spor’u baştan sona üstün götürdüğü maçta 6-1 ile geçerken, Sağlık Spor, Ahimehmet Gençlik Spor’u 2-0 mağlup etti.

C Grubu’nda ilk hafta sonuçlarının ardından Pınarça Spor Kulübü, Ergene Misinli Spor, Karaağaç Spor ve Sağlık Spor 3 puanla lige giriş yaparken diğer 4 takım sezonu puansız açtı.

Kaynak: İlkay Danacılar