AK Parti Tekirdağ Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapıldı. 
Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş, partinin bir neferi olarak ortaya koyacakları değerin, partide taş üzerine taş, tuğla üzerine tuğla koyabilmekten geçtiğini söyledi. 
AK Parti olarak, ülkenin her köşesinde halkın yaşam kalitesini yükseltmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Gümüş, “Her bir üyemiz, bu kutlu davanın bir parçası olarak, omuz omuza vererek ülkemizi daha ileriye taşımak için büyük bir özveriyle görev yapmaktadır. Bugün attığımız her adım, yarının Türkiye'sini inşa etme yolunda atılmış sağlam temellerdir. AK Parti olarak, gücümüzü birlik ve beraberlikten alıyor, bu inançla geleceğe umutla bakıyoruz” dedi. 
Gümüş, 14-28 Mayıs genel seçimleri ve 31 Mart yerel seçimlerinden dolayı, teşkilat olarak ilk kez bir araya gelmiş olmaları münasebetiyle, partililere teşekkür etti. 

Tekirdağlılara yağmur sürprizi Tekirdağlılara yağmur sürprizi

KADIN VE GENÇLİK KOLLARINA ÖVGÜ
AK Parti Tekirdağ Kadın Kolları Başkanlığının çalışmalarına değinen Gümüş, “Ramazanda dahi, kendi evinde sofra hazırlamak yerine adaylarımızın peşinden gece gündüz demeden koşan, kapı kapı dolaşan kadın kollarımız, ablalarımız, sizler bu davanın isimsiz kahramanlarısınız. Sizlerin emekleri, özverileri ve kararlılığı sayesinde, bu parti her zaman milletimizin gönlünde taht kurmuştur” diye konuştu.
Partisinin Gençlik Kolları’nın çalışmalarına işaret eden Gümüş, “Hayatının baharında tüm iş, aile, dünyevi kaygılardan uzaklaşıp, reisinin izinde adayların peşinden promosyon dağıtan, afiş-bayrak asan, miting meydanlarını hazırlayan gençlik kollarımızı unutmadık. AK Parti olarak, gençlerimizin bu büyük azmi ve kararlılığı, partimizin geleceğine olan inancımızı perçinliyor. Sizin gibi inanmış gençlerimiz olduğu sürece, bu dava her zaman güçlü ve diri kalacaktır” diye konuştu. 
Ali Gümüş, il yürütme ve yönetim kurulundaki yol arkadaşları, ilçe başkanları ve yönetimleri, sandık kurulu, okul sorumlusu, mahalle başkanı, kısacası partinin çeşitli kademelerinde görev alan teşkilat mensuplarının emeklerini de asla unutamayacaklarını dile getirdi. 

“HEDEFLERİN UZAĞINDA KALDIK”
31 Mart yerel seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Gümüş, şu ifadeleri kullandı:
“Parti olarak her ne kadar hedeflerimizin uzağında kalsak da 31 Mart seçim sonuçlarını müspet karşıladık. Bizim için mühim olan, Türkiye'nin ve Türk demokrasisinin kazanmasıdır. Biz siyaseti, önce milletim, önce memleketim şiarıyla yapıyoruz. Bu düsturla hareket ederken, milletimizin menfaatini her şeyin üstünde tutuyoruz. Seçim sonuçları, bizler için birer ders niteliğindedir ve her türlü neticeyi milletimizin iradesinin bir tezahürü olarak değerlendiriyoruz. Ak Parti olarak, halkımızın huzur ve refahı için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Her bir ferdimizin, Türkiye’nin geleceği için gösterdiği gayret ve çaba, bizim için büyük bir kıymet taşımaktadır. Siyasetteki amacımız, milletimize en iyi şekilde hizmet etmek ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşımaktır. Bu yolda, milletimizin desteği ve duası bizim en büyük gücümüzdür.”

“HER SEÇİMDEN DERS ALIYORUZ”
Ali Gümüş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri neticesinde, Cumhur İttifakı olarak seçimi yine birinci olarak tamamladık. İstediğimiz netice olmasa da bu sonuçlar bizi asla yolumuzdan alıkoyamaz. AK Parti olarak, her seçimden ve her mücadeleden ders alarak, daha da güçlenerek çıkıyoruz. Bu süreçte, milletimizin bize olan güvenine ve desteğine layık olabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Sonuç ne olursa olsun, halkımıza hizmet etme ve ülkemizi daha ileriye taşıma azmimizden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Başarılarımız kadar, karşılaştığımız zorluklar da bizim için birer öğreticidir. İnanıyoruz ki, daha güçlü bir şekilde geri dönecek ve halkımızın teveccühünü yeniden kazanacağız. AK Parti olarak, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye Yüzyılı’nda büyük Türkiye idealimizden asla taviz vermeyeceğiz.”
“FİLİSTİN HALKININ YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
İsrail’in Filistin halkına uyguladığı soykırıma değinin Gümüş, şunları kaydetti:
“ (Çocukları ürkütülmüş bir dünyanın denizi mavi olsa ne yazar, olmasa ne...) Yedi güzel adamdan birisi olan Cahit Zarifoğlu’nun bu sözleri ile başlayarak ve ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır. Srebrenitsa Katliamı’nın yıldönümüne yaklaşırken, Avrupa'nın ortasında, halkı soykırıma uğrayan Aliya İzzetbegoviç’in bu öğüdü ile devam etmek istiyorum. Maalesef tarih tekerrür ediyor ve şu anda aynı dram Gazze ve Filistin'de yaşanıyor. Aliya İzzetbegoviç'in sözleri bugün de zihinlerimizde yankılanıyor; zira zalim İsrail'in Filistin halkına uyguladığı zulüm, gözlerimizin önünde yeniden sahneleniyor. Yaşlı, kadın, çocuk, sivil ve masum demeden katliamlarına devam eden bir terör devleti ile karşı karşıyayız. AK Parti olarak, bu tarihi gerçeği unutmadan ve unutturmadan, mazlum Filistin halkının yanında durmayı bir görev biliyoruz. Soykırımın acısını, zulmün izlerini silmek için mücadelemiz sürecek. Adaletin ve insanlığın savunucusu olacağız. Filistin'de yaşanan bu trajediye karşı sessiz kalmayacak, haklı davalarının sesi olmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler, geçmişten ders alarak geleceği inşa eden bir milletiz. Zalime karşı durmak, mazlumun hakkını savunmak bizim şiarımızdır. Bu konudaki son cümlem ise Nehirden denize özgür Filistin.”

“15 TEMMUZ RUHU ORTAK DEĞERİMİZDİR”
Ali Gümüş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünün yaklaştığını anımsatarak, şöyle konuştu:
“Önümüzdeki hafta, 15 Temmuz'un yıl dönümünü anacağız. Bu önemli günde, valilik ve diğer devlet kurumlarımız ile birlikte yapılacak olan anma etkinliklerine katılım noktasında özen göstermeliyiz. 15 Temmuz, özelinde önemle durmamız gereken bir milattır. 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün yaşandığı gece omuz omuza, gönül gönüle vererek darbeye direnen ülkemizdeki tüm kesimleri Türkiye ortak paydasında bir araya getirmek için çalıştık. Siyasi görüş ve meşrep farklılıklarına bakmadan 15 Temmuz, milletimizin demokrasisine ve bağımsızlığına sahip çıkma iradesinin en güçlü ifadesidir. O gece, vatanımız için canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmetle anarken, gazilerimize şükranlarımızı sunacağız. AK Parti olarak, bu kutlu mücadelenin yıl dönümünde, birlik ve beraberlik içinde, ülkemizin geleceğine sahip çıkma kararlılığımızı bir kez daha göstereceğiz. 15 Temmuz ruhu, hepimizin ortak değeridir ve bu değeri yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle, yapılacak tüm etkinliklere katılım sağlayarak, demokrasimize ve milli irademize sahip çıktığımızı bir kez daha tüm dünyaya ilan edeceğiz. Bu vesileyle, 15 Temmuz’un kahramanlarını bir kez daha saygı ve rahmet ile anıyorum.” 

VAATLERİNİZİ YERİNE GETİRİN”
Ali Gümüş, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin seçimin ardından yaptığı çalışmalara değinerek, şunları söyledi:
“Medeniyet, ta'mîr-i bilâd ve terfîh-i ibâddır. Yani, beldeleri, memleketleri imar etmek ve bütün insanları ruh, düşünce ve beden bakımından rahat yaşatmaktır. 31 Mart seçimlerinde CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer'in su fiyatlarında indirim, raylı sistem ve ucuz ulaşım gibi birçok vaadi vardı. Ancak, bu vaatlerin büyük bir kısmı ne yazık ki hayata geçirilemedi. Halkımıza daha iyi bir yaşam sunma iddiasıyla yola çıkanların, verdikleri sözleri tutmaları gerekir. CHP yönetiminin yerine getiremediği vaatleri hatırlatmak ve halkımızın beklentilerini karşılamak adına çalışmaya devam edeceğiz.
“TESKİ GÖREVİNİ YERİNE GETİREMİYOR”

TESKİ’nin, 2024 Türkiye’sinde su kesintilerinin konuşulduğu bir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak maalesef kuruluş amacından çok uzakta bir hizmet çizgisinde olduğunu savunan Gümüş, “Bu kurumun, halkımıza kesintisiz su hizmeti sunmak gibi temel bir görevi yerine getirmekte başarısız olduğunu görmek üzücü. TESKİ’nin sürekli yaşanan su kesintileri ve altyapı sorunları, vatandaşlarımızın günlük yaşamını ciddi şekilde etkilemektedir. Bu aksaklıklar, Büyükşehir Belediyesinin halkımıza hizmet etme konusundaki yetersizliğini ve plansızlığını açıkça ortaya koymaktadır” dedi.
CHP’Lİ BELEDİYELERİ ELEŞTİRDİ 
Belediyelerde yaşanan borç tartışmalarına değinen Gümüş, şunları kaydetti:
“Süleymanpaşa ve Ergene belediyeleri sıfırdan, borçsuz kurulan belediyelerdi. Çok düzgün belediyecilik yaptığını iddia ediyorsan, sıfırdan aldığın bu belediyeleri nasıl bu kadar borç yükü altında devrettiniz? Şov yaparak, gösteriş ile halkın gözünü boyamak yerine, gerçekçi ve sürdürülebilir adımlar atılması gerekirdi. Ne yazık ki, popülist söylemlerle belediyecilik yapılamaz. Malkara’da satılan tarlalar ile elde edilen gelirin karşılığı olarak ne yaptınız, hangi eseri hangi hizmeti ürettiniz? Kocaman bir hiç. Kapalı pazar yerinin rezilliğini görüyorsunuz. Bu durum, belediyecilikteki beceriksizliğin ve kaynakların yanlış kullanımının açık bir göstergesidir. Halkımızın malını satarak elde edilen gelirin, gösterişten uzak, gerçek hizmetlere dönüştürülmesi gerekiyordu. Ancak, ne yazık ki ortada kayda değer bir eser veya hizmet yok. Kapalı pazar yerinin durumu, planlama eksikliği ve kötü yönetimin somut bir örneğidir. Malkara’daki bu tablo, popülist ve sorumsuz belediyeciliğin bir sonucudur. Halkımız, şov ve vaatlerden bıktı, gerçek hizmet istiyor. Bu tür yönetim anlayışları, milletimize zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Ergene’de satılan arazilerin bugünkü değeriyle yeniden bir şehir inşa ve imar edilirdi, sonuç ortada. Bu arazilerden elde edilen gelirle büyük projeler ve kalıcı hizmetler yapılabilecekken, ne yazık ki hiçbir somut sonuç göremiyoruz. Bu durum, kaynakların yanlış ve verimsiz kullanımının en bariz örneğidir.


Ali Gümüş, sözlerini şöyle tamamladı:
“Önümüzdeki ağustos ayında kuruluşunun 23. yıldönümünü kutlayacağımız AK Partimiz, 23 yıldır milletimizin hizmetinde olmaktan gurur duymaktadır. Partimizin 23 yıllık tarihine baktığımızda, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek nice zorlukları aştığımızı, nice başarılar elde ettiğimizi görüyoruz. Önümüzdeki dönemde de aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edecek, milletimizin bize olan güvenine layık olacağız. AK Parti, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına giden yolda en büyük teminatıdır ve bu kutlu yolculuğumuzda her bir üyemizin katkısı bizler için çok kıymetlidir.”

Kaynak: Abdullah Yalçın