Akay, Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Belediyesine ait konutlarda kalan Nejdet-Ferda Alıcı çifti ile Leyla Yılmaz ve ailesini büyük depremin seneyi devriyesinde ziyaret etti.  
Akay ziyaretlerde aile fertleriyle bir süre görüşerek sıkıntılarını dinledi, onlara moral verdi. 
Ziyaretin ardından açıklama yapan Akay, Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerle ‘asrın felaketini’ yaşadığını ve depremin 12 ilde büyük bir yıkıma ve acıya neden olduğunu söyledi. 

“6 AİLEYİ KONUK EDİYORUZ”

Akay, şöyle devam etti:
“Depremler, Kahramanmaraş ve çevre 11 ilimizde büyük yıkıma yol açmış, 50 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş, milyonlarca insanımız etkilenmişti. Depremin acılarını sarmak için tüm Türkiye gibi biz de Çerkezköy Belediyesi olarak seferber olduk. Yardım kampanyalarımız, bölgedeki çalışmalarımızın yanı sıra deprem bölgesinden gelen depremzede vatandaşlarımıza belediyemize ait konutların kapılarını açarak misafir etmeye başladık.
Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait konutlarda 3 ailemizi, Veliköy Mahallemizde bulunan konutlarda 3 ailemizi Belediye Meclisimizin aldığı karar ile şubat ayından beri ücretsiz misafir ediyoruz ve faturalarını Belediye olarak karşılıyoruz. Elimizdeki imkanlar dahilinde de diğer yardımlarda bulunuyoruz.”
Akay, “Depremin acıları çok taze ve hala çok büyük. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı. 

“HALA O GÜNLERİN ETKİSİNDEYİZ”

Otomobilden ruhsatsız silah çıktı Otomobilden ruhsatsız silah çıktı

Ziyaret için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden Nejdet-Ferda Alıcı çifti ile Leyla Yılmaz ve ailesi de şunları dile getirdi:
 “Hala o gecenin ve o günün etkilerini yaşıyoruz. Aklımızdan büyük felaket çıkmıyor. İnşallah bu tür acıları ve felaketleri kimse yaşamaz. Depremin ardından evimizi, ocağımızı terk etmek ve buralara gelmek zorunda kaldık. Bize bu konutların kapılarını açan ve yaklaşık 1 senedir misafir eden Çerkezköy Belediyesine ve Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.”

Kaynak: Haber Merkezi