Savunma sanayi Tekirdağlı firmalar için fırsat olabilir Savunma sanayi Tekirdağlı firmalar için fırsat olabilir

Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, dün olduğu gibi bundan böyle de Çorlu Belediyesini şeffaf yönetim anlayışıyla yönetmeye devam edeceklerini belirtti. 
 “Öncelikle beni başkanlık görevine yeniden seçen siz kıymetli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum” diyen Sarıkurt, şöyle devam etti:
“Göreve geldiğimiz günden bu yana şeffaf belediyecilik ilkeleri doğrultusunda yaptığımız her türlü icraatı halkımızla paylaştık. Tüm ihaleleri kayıt altına alıyor ve satın alma işlemlerini halkımızın her kuruşunu en doğru şekilde kullanarak gerçekleştiriyoruz.
Biz hemşehrilerimizin her bir kuruşunu kendi paramızı harcar gibi harcayan bir yönetim anlayışıyla hizmet ettik ve Çorlulu hemşehrilerimizin parasını yine Çorlulu hemşehrilerimiz için harcadık. Bundan yana hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca sık sık denetlenen bir belediye olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, bugüne kadar yapılan tüm denetimlerden alnımız ak çıktık. Şeffaf yönetim anlayışının başkanlık makamından başlayacağı anlayışıyla güncel mal beyanımı siz kıymetli hemşehrilerim ve kamuoyuyla paylaşmaktan da mutluluk duyuyorum. Bu anlayışla eşime ve bana ait mal beyanını belediyemizin girişinde bulunan panolara astık.” 
Çorlu Belediyesi ana hizmet binası girişine asılan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve eşi Emel Sarıkurt adına kayıtlı mal ve varlıkların beyanı ise şöyle:
Muğla Bodrum’da 2007 yılında alınan 1 mesken, Çorlu’da 2011 yılında alınan 1 mesken, Ergene’de 2019 yılında alınan 4 mesken, 2021 yılında alınan 2 mesken, 1 Kia Sportage otomobil, 110 gram altın, 262.968 TL tutarında bireysel emeklilik sigortası primi ve Vakıfbank’a olan 148.500 TL tutarında borç.

Kaynak: Haber Merkezi