AK Parti’de, Çerkezköy Belediye Başkan adayı Eski Çerkezköy İlçe Başkanı 45 yaşındaki Abdullah Öğe oldu. Genç yaşına rağmen ticaret hayatında büyük başarılara imza atan Öğe, ilçe başkanı olarak görev yaptığı yaklaşık 4,5 yıllık süre içinde FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında dimdik ayakta durarak hemen sokağa çıkmış ve 30 gün süren demokrasi nöbetlerinin tamamına katılarak vatandaşın büyük takdirini toplamıştı.
Görevde bulunduğu süre içinde biri referandum olmak üzere 3 seçim geçiren Öğe, ekip arkadaşları ve partililer ile birlikte AK Parti’nin oy oranını ilçede büyük ölçüde artmasına katkı sağladı. Partisi tarafından iki kez milletvekili adayı gösterilen Öğe, bu süre içinde 1. sıra adayıymış gibi Tekirdağ’ın 11 ilçesini gezerek vatandaşlarla bir araya gelmiş ve gece-gündüz demeden çalışmıştı.

ÇALIŞKANLIĞININ MEYVESİNİ ALDI
Öğe, çalışkanlığı ve partisine olan bağlılığının meyvesini aldı. Aslen Erzurumlu olan, ancak doğma büyüme Çerkezköy’de yaşayan Öğe, “45 yaşımdayım ve hayatımı burada sürdürüyorum. Çerkezköy sayesinde karnımız doyuyor ve buraya borcumuz var. Bu borcu ödemek için de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle aday gösterildim. Bu borcu bana ödeme şansı veren liderimize teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle bir yola çıktık. Bu yol uzun bir maraton” ifadelerini kullandı. 

Çolakoğlu’ndan Akay’a “tebrik” ziyareti Çolakoğlu’ndan Akay’a “tebrik” ziyareti

“ŞİMDİ BİRLEŞME VAKTİ”

Kendisi gibi AK Parti’den aday adayı olan Ali Ertem, Ali Dönmez, Ali Çolak, Ali Bozdağ, Abdurrahman Yekeler, Atakan Danış, Hayrettin Çetinkaya, İrfan Tombalak, Kamil Çetintaş, Serdar Hanedaroğlu, Sinan Meral ve Recep Biyik’e ve MHP’den aday adayı olan Adnan Akan, Ahmet Aydeniz ve Recep Çalışkan’a teşekkür eden Öğe, “Çıktığımız bu kutlu yarışta adaylık tarafıma tebliğ edildi. Bu yarışa katılan tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi birleşme vakti. Ayrı gayrı yok. Hep birlikte değişim için gece, gündüz çalışacağız. Aday adayı arkadaşlarımın da beni bu yolda yalnız bırakmayacağından eminim. Hakkımızda hayırlısı olsun. Allah’ım utandırmasın. Şimdi vakit değişim vakti. 31 Mart günü değişimi hep birlikte gerçekleştireceğimize olan inancım tam.” dedi.
AK Parti ve MHP tarafından yapılan “Cumhur İttifakına” vurgu yapan Öğe, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük emek vererek oluşturduğu Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır. Seçim sürecinde MHP Çerkezköy İlçe Başkanı sevgili dostum Fatih Berber ve yönetim kurulu ile tüm MHP teşkilatı ve üyeleriyle bir olup, gece gündüz çalışacağız.” dedi.

“BELEDİYECİLİK DENİLİNCE AKLA AK PARTİ GELİR”
Gece gündüz çalışacaklarını ifade eden Öğe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği Şeyh Edebali'nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" sözünü hatırlatarak, “Belediyecilik denilince akla AK Parti gelir. Biz belediyeciliğin ne demek olduğunu, Belediye Başkanlarının nasıl çalışmasını gerektiğini Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde gördük. Dağları delip İstanbul’a su getirilmesini sağladı. Haliç’i temizletti. Bunun gibi çok sayıda örnekler var. Biz de kendisinden aldığımız güçle bu yola girdik. Biz Çerkezköy Belediyesini kazanacağız bundan hiç şüphemiz yok. Biz halkımızın hayat standartlarını yükseltmek için bu yola girdik. Çok büyük projelerimiz var. ‘Çerkezköy’ün 100 AK’ı projemiz hazır. Gece-gündüz çalışarak, çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız ve Allah’ın izniyle 31 Mart gecesi Çerkezköy Belediyesi’ni kazanacağız. Biz laf değil, icraat üreteceğiz.” dedi.

Öğe, projelerini vatandaşlarında katılımıyla gerçekleştireceği basın toplantısı ile kamuoyuna açıklayacağını belirtti.

ÖĞE KİMDİR?
5 Temmuz 1978’de Çerkezköy’de doğan Abdullah Öğe, ilk, orta ve lise eğitimini Çerkezköy’de, üniversite eğitimini iktisat fakültesinde, yüksek lisansını ise Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İktisat bölümünde tamamladı.
2014 yılında yapılan kongre ile AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı olan Öğe, 2017 yılında yapılan kongre ile tekrar ilçe başkanı seçildi. 2018 genel seçimlerinde Tekirdağ Milletvekili adayı gösterilen Öğe, genel seçimler sonrası üçüncü defa İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

Kaynak: Özge Ebecek