Çorlu’da bulunan Trend Arena Alışveriş Merkezi’nde bulunan Cinemarine sinemalarına gelen Mavka:Ormanın Şarkısı, Oyun Bitti ve Son Akşam Yemeği filmleri beyaz perdedeki yerini alacak.

MAVKA: ORMANIN ŞARKISI

99 dakikalık Macera-Animasyon-Komedi- Aile-Fantastik türündeki Mavka:Ormanın Şarkısı filmi imkansız bir seçimle karşı karşıya olan ormanın ruhu Mavka’nın hikayesini konu ediyor. Mavka, evi olan ormanın içinde sessizce yaşamını sürdürürken, yetenekli bir müzisyen olan Lukash ile tanışır. Lukash'a aşık olmasıyla Mavka, hayatının aşkı ile Ormanın Kalbi'nin koruyucusu olma görevi arasında imkansız bir seçim yapmakla karşı karşıya kalır. Bu sevgi, insan doğasının içindeki büyüyü bulmasını, yeteneklerini geliştirip kötülüğe karşı konulmasına yardımcı olacaktır. Oleh Malamuzh ve Oleksandra Ruban tarafından yönetilen, Ukrayna bilgisayar animasyonlu film, şair Lesya Ukrainka'nın 1918 yapımı The Forest Song adlı oyunundan uyarlandı. Film, Ukrayna ve Slav halk mitolojisinden ilham alıyor. 

OYUN BİTTİ

Ücretsiz psikososyal destek veriliyor Ücretsiz psikososyal destek veriliyor

98 dakikalık aksiyon türündeki Oyun Bitti, Air Soft oyunları oynayan Cenk, Cihan ve arkadaşlarının, başka bir Rus Air Soft takımı tarafından aldıkları maç teklifinde yaşadıkları aksiyon ve gerilim dolu macerayı konu ediyor. Cenk, Cihan ve arkadaşları, yine ekip arkadaşları olan Tolga aracılığıyla, Rus bir Air Soft takımının, ucunda para ödülü olan bir maç yapmak istediklerini öğrenirler. Cenk, Cihan ve arkadaşları teklifi kabul eder. Oyunun oynanacağı ormanlık alana giderler. Oyun başladıktan kısa bir süre sonra, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark ederler. Rus takımının elindeki silahlar gerçektir. Artık Rus takımı avcı, Cenk, Cihan ve arkadaşları avdır. Ölümle hayat arasındaki ince çizginin üzerinde kıyasıya bir mücadele başlar. Taner Şahin’in senaryosunu yazdığı, Gökhan Arı’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini  İlker Aksum, Can Nergis, Melih Selçuk paylaşıyor.

SON AKŞAM YEMEĞİ

118 dakikalık dram-tarihi türündeki Son Akşam Yemeği, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde vizyona giren Son Akşam Yemeği, cumhuriyetin ilanının bir gün öncesinde Çankaya Köşkü'nde verilen akşam yemeğini konu ediniyor. 28 Ekim 1923’te Çankaya Köşkü’nde, ülkenin kaderini değiştirecek kararlara imza atılmak üzeredir. Akşam verilecek yemek için mutfakta hummalı hazırlık devam ederken, köşkün yaşlı yamağı Ahir’e köyden bir ziyaretçi gelir. Çankaya Köşkü’nün üst katında yeni bir yönetim şekline geçiş tartışılıyordur ve ertesi gün cumhuriyet ilan edilecektir. Köşkün mutfağında ise aşçıdan yamağa tüm çalışanlar hüzün ve mutluluk dolu bu yirmi dört saate şahitlik edecektir.  Ayla Hacıoğulları ve Vilmer Özçınar trafından senaryosu yazılan,  Levent Onan’ın ise yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan paylaşıyor.

Kaynak: Özge Ebecek