Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kuruluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105’inci yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı ilçe stadyumundaki kutlamalarla devam etti.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması çelenk sunma töreniyle başladı. Kapaklı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Damla Güner’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninin ardından program ilçe stadyumunda devam etti. 
Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Damla Güner, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Damla Güner’in günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şeyma Şabanoğlu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu. 
Daha sonra Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rahman Dibekli öncülüğünde tüm öğrencilerin katılımıyla Gençliğin Ata’ya Cevabı okundu. 
Kutlama programı Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rukiye Özekçi’nin “O Geliyor” adlı şiiri okumasıyla devam etti.

Aranan hükümlü yakalandı Aranan hükümlü yakalandı

Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando ekibinin gösterisinin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması atletizm yarışmalarıyla sürdü. Ardından kick boks ve tekvando gösterileri sunuldu.

SAMSUN’A ÇIKIŞ FİNAL TABLOSU AYAKTA ALKIŞLANDI
Kutlama programı sportif ve akademik yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdimiyle devam etti. 
ÇOSB Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesinin hazırladığı “Samsun’a Çıkış Final Tablosu” ile program sona erdi. Final gösterisi protokol üyeleri ve stadı dolduran vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.
Programa, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı temsilcisi İstihkam Binbaşı Ayhan Barutçu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi