Çevre Günü’nde güzel görüntüler Çevre Günü’nde güzel görüntüler

Şarköy Belediyesi tarafından hazırlanan ve yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel olarak düzenlenen etkinliklerle 7’den 70’e herkes 19 Mayıs heyecanına ortak oldu.
Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan resmi kutlama programı akşam bando gösterisi eşliğinde Fener Alayı ile devam etti. Yoğun katılımla gerçekleşen yürüyüşte vatandaşlar ellerinde meşaleler ve bayraklarla dört bir ağızdan marşlar söyleyerek 19 Mayıs coşkusunu tüm sokaklara taşıdı. Vatandaşlar balkon ve camlardan bayraklarıyla korteji selamladı. Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan Fener Alayı sonrası Ice Churchill işbirliği ile düzenlenen Aysun Taşçeşme, Kobra Murat ve Ertunç konseri ile bayram coşkusu doruğa çıktı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105.yılını gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hep birlikte coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alpay VAR,”Samsun'da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm yurda yayılmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması sağlanmıştır.Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.” sözü ile Türk Gençliği’nin durmadan, yorulmadan çalışacağına olan inancımız tamdır.Bizlerde gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu anlamlı günde yaptığımız etkinliklerle onların heyecanına ortak olduk. Her zaman olduğu gibi onların yanındayız ve ilerleyen süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! “ dedi.

Kaynak: Haber Merkezi