Çorlu’da 30 Ağustos-2 Eylül arasında gerçekleştirilecek “12. Çorlu Kültür, Sanat ve Spor Festivali”de bu yıl da ünlü sanatçılar sahne alacak.

Yarın saat 09.00’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek çelenk sunumunun ardından saat 10.30’da Atatürk Meydanı’nda resmi geçit töreni ve kutlama programı gerçekleştirilecek. 12. Çorlu Kültür, Sanat ve Spor Festivali kapsamında 2. Trakya Basketbol Kupası final müsabakası ise saat 17.00’de Ziya Berhan Kılıç Kapalı Spor Salonu’nda oynanacak. İlk gün programı saat 20.15’te Çorlu Şehitliği ile Atatürk Meydanı arasında düzenlenecek fener alayı, Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan 100 Yıllık Emanet Cumhuriyet Tiyatrosu ve DJ Suat Ateşdağlı'nın muhteşem sahne performansı eşliğinde sona erecek.

MEHMET ERDEM KONSER VERECEK

12. Kültür, Sanat ve Spor Festivali’nin ikinci günü ise saat 21.00’de Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek konserde Mehmet Erdem birbirinden güzel şarkıları eşliğinde Çorlulular ile buluşacak.

SÜNNET ŞÖLENİ VE CEYLAN ERTEM KONSERİ

Festivalin üçüncü günü Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek etkinliklerle devam edecek. Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Halk Oyunları gösterileri ile saat 17.30’da Cumhuriyet Parkı’nda kurulacak olan alternatif sahnede gerçekleştirilecek ve Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Atölyesi ile devam edecek. Saatler 19.00’u gösterdiğinde geleneksel hale gelen ve bölgenin en büyük sünnet şölenlerinden biri olan Çorlu Belediyesi Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, sünnet çocukları ve ailelerinin de katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak ve Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde sona erecek. Kortejin ardından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kel Orhan ve Orkestrası’nın birbirinden güzel ve eğlenceli şarkıları eşliğinde devam edecek.

Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde düzenlenen şölen devam ederken festival programı kapsamında saat 20.00’de Cumhuriyet Parkı’nda DJ Performans etkinliği gerçekleştirilecek.

12. Kültür, Sanat ve Spor Festivali’nde üçüncü gün sahne performansı ve sanatçı Ceylan Ertem’in seslendireceği birbirinden güzel şarkılarla sona erecek.

SAGOPA KAJMER SEVENLERİYLE BULUŞACAK

Festivalin dördüncü ve son günü 12.00-18.00 saatleri arasında Çorlu Belediyesi Eğitim ve Seminer Salonu’nda Satranç Turnuvası gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Parkı’nda devam edecek olan festival kapsamında saat 17.30’da alternatif sahnede Çocuklar İçin Tiyatro Atölyesi düzenlenecek. Saat 18.00’de 7’den 70’e herkesin beğeni ve ilgiyle izlediği Zumba dans gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 19.00’da düzenlenecek DJ Performans etkinliğinin hemen ardından Türk Rap müziğinin önemli sanatçılarından Sagopa Kajmer dinleyicileriyle buluşacak.

12. Çorlu Kültür, Sanat ve Spor Festivali kapsamında ayrıca Çorlu Kültür Sanat Derneği tarafından hazırlanan etkinliklerin yanı sıra Atatürk Evi’nde Trakya Manevraları’nın Unutulmaz Hatıraları Sergisi düzenlenecek.

Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kültür, Sanat ve Spor Festivali’nde etkinlikler ücretsiz olacak.

Trakya Gazetesi Haber Merkezi

Editör: Trakya Gazetesi