Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı olduğu dönemde hayata geçirdiği Kadın Yaşam Merkezi'nin tanıtım programına katıldı. 
Yüksel, burada yaptığı konuşmada, ilçenin ilk Kadın Yaşam Merkezi projesi olan “Nene Hatun Kadın Yaşam Merkezi”ni Çınarlı Mahallesi’ne kazandırdıklarını söyledi. 

Görev süresi boyunca proje planlaması ve temel atma çalışmalarını bizzat gerçekleştirdikleri merkezin hayırlı olmasını dileyen Yüksel, “1 Nisan'dan itibaren ilimizin dört bir yanında yeni merkezlerimiz yükselecek ve kadınlarımızın sosyal yaşamına renk ve değer katacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

NENE HATUN KADIN YAŞAM MERKEZİ
Nene Hatun Kadın Yaşam Merkezi, Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan kadınlara yönelik olarak inşa edildi. Çeşitli imkanları bünyesinde barındıran Kadın Yaşam Merkezi’nde, dikiş nakış salonları, aktivite merkezleri, yüzme havuzları ve sauna gibi alanlar bulunuyor. 
Nene Hatun Kadın Yaşam Merkezi'nin, kadınların sosyal hayatına katkıda bulunmayı hedefleyen önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Kadınlara çeşitli alanlarda ücretsiz hizmetler sunacak olan merkez, toplumun kadınlarına destek olmayı ve kadınların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. 

Tanıtım etkinliğine AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, İlçe Başkanı Şirzat Filiz ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Gökhan Saygı katıldı.  Etkinlikte, kadınlara özel sosyal, kültürel, sportif, hobi ve eğitim aktiviteleri gibi birçok alanda tamamen ücretsiz hizmet sunacak olan merkezin şehir ve mahalle için büyük bir gurur olduğu vurgulandı.

Trakyagazetesi “1 Nisan’dan Sonra Yeni Merkezler Yükselecek” 2

Kaynak: Özge Ebecek