Velimeşespor’un konuğu Eynesil Belediyespor Velimeşespor’un konuğu Eynesil Belediyespor

A Grubu’nda lider Eriklice Zeytin Spor ligin iddialı başka bir ekibi olan Malkara 14 Kasım Spor’a konuk oldu. Büyük çekişmeye sahne olan müsabaka 2-2 berabere sonuçlandı. Eriklice Zeytin Spor grupta ilk kez puan kaybetti. 
Zirvenin ortağı olan ve geçen hafta muhteşem bir geri dönüşe imza atan Akçeşme Spor, grupta puanı bulunmayan Büyük Çınarlı Spor ile karşılaştı. Akçeşme Spor 2 kez geriye düştüğü maçı yine son dakikalarda bulduğu gollerle 4-2 kazanmayı başardı ve şampiyonluk yolunda önemli bir 3 puan kazandı.
ADALET, KAZANDERE’Yİ ELİNDEN KAÇIRDI
Grupta 3’er puanı bulunan iki ekip olan Tekirdağ Adalet Spor ve Kazandere Spor, alt sıralardan kurtulma mücadelesinde kozlarını paylaştı. Kazandere Spor maça iyi başladı. 26. Dakikada 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla tamamlandı. İkinci yarıda daha istekli bir Tekirdağ Adalet Spor vardı. Beraberlik golü için baskısını artıran Tekirdağ Adalet Spor 75. dakikada penaltıdan golü buldu ve skora denge getirdi. Penaltı pozisyonunda Kazandere Sporlu oyuncu kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Beraberliğin ardından Tekirdağ Adalet Spor galibiyet golü için bastırırken yakaladığı fırsatları değerlendiremeyince müsabaka 1-1 tamamlandı.
Grubun bir diğer maçında ise Karacakılavuz Spor, Çerkezmüsellim Spor Kulübü’nü ağırladı. Karacakılavuz Spor sürprize imza atarak mücadeleyi 3-1 galip tamamladı.
ÇORLU RUMELİ’DEN LİDERE DARBE
B Grubu’nda yoluna kayıpsız devam eden Ergene Kırkgöz Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta büyük bir sürprize imza atan Çorlu Rumeli Spor’a konuk oldu. Çorlu Rumeli Spor geçen hafta yaptığı sürprizin tesadüf olmadığını göstererek lideri 2-1 mağlup etti.
Grupta 9 puanla 2. sırada yer alan Çorlu Kültür Spor, 1 puanlı Vakıflar Güven Spor’a konuk oldu. Çorlu Kültür Spor hata yapmadı ve 3-0 galip geldi.
Ergene Spor Kulübü, genç oyuncuları ve oynadığı futbolla göz dolduran Çorlu Belediye Futbol Kulübü’nü ağırladı. Çorlu Belediye Futbol Kulübü müsabakayı 5-1 kazandı.
Grupta iki puansız ekip olan Muratlı 1935 Spor ve Ferhadanlı Spor ilk puanlarını almak için kozlarını paylaştı. Ferhadanlı Spor maçı 4-0 kazandı.
Grupta Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor haftayı BAY geçti.
MİSİNLİ LİDERLİĞE YÜKSELDİ
C Grubu’nda zirvede kayıpsız devam etmek isteyen Karaağaç Spor, 7 puanlı ekip olan Pınarça Spor Kulübü’nü ağırladı. Pınarça Spor Kulübü maçı 1-0 kazanarak adeta grubu yeniden başlattı.
Haftaya liderin hemen ardında 10 puanla 2. sırada giren Ergene Misinli Spor, Kızılpınar Uzay Spor’a konuk oldu. Ergene Misinli Spor 4-1 galip gelerek rakibinin puan kaybetmesi sonucu liderliğe yükseldi.   
Grupta Sağlık Spor ise Kapaklı Kartal Spor ile 1-1 berabere kalırken, Ergene Gençlerbirliği Spor Ahimehmet Gençlik Spor’u 1-0 mağlup etti.

Kaynak: İlkay Danacılar