NKÜ turnuvaya galibiyetle başladı NKÜ turnuvaya galibiyetle başladı

Gruplardaki takımlar 3. haftada da kıyasıya rekabet etmeyi sürdürecek.
A Grubu’nda mücadele eden ve ilk iki haftada aldığı 6 puanla zirvede yer alan Eriklice Zeytin Spor, grubun 3. haftasında ligde henüz puanla tanışamayan Büyük Çınarlı Spor ile Şarköy Sahası’nda karşı karşıya gelecek. Ev sahibi ekip kazanarak zirvede kalmayı hedeflerken, konuk ekip ise mücadeleden ilk galip gelip kötü gidişatı durdurmayı hedefliyor. 
Grupta 6 puanlı bir başka ekip olan Akçeşme Spor ise 3. haftada geçtiğimiz maçta 3 puanla tanışan Çerkezmüsellim Spor Kulübü’nü ağırlayacak. İki ekip ligde zirve iddiasını sürdürmek için birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak. 
İlk maçlarını kazanıp ikinci haftada mağlup olan ve 3’er puanda bulunan iki ekip olan Malkara 14 Kasım Spor ile Kazandere Spor, gruptaki iddialarını devam ettirmek için karşı karşıya gelecek.
Grupta puansız iki takımdan biri olan Tekirdağ Adalet Spor ise geçen hafta ilk 3 puanını alan Karacakılavuz Spor ile karşılaşacak. Tekirdağ Adalet Spor ilk puanlarını alıp lige tutunmayı hedeflerken, Karacakılavuz Spor ise 3 puan daha alıp grupta zirveyi kovalamayı düşünüyor.        
ZİRVEDE DEV KAPIŞMA
B Grubu’nda ise 3. haftada zirvede dev bir kapışma yaşanacak. Grupta 6 puanla zirvede yer alan Çorlu Kültür Spor, aynı puana sahip Ergene Spor Kulübü’ne konuk olacak. 
Grupta bir başka 6 puanlı ekip olan Ergene Kırkgöz Spor Kulübü, grupta henüz puanı olmayan ve son sırada yer alan Muratlı 1935 Spor ile karşılaşacak.
Oynadığı iki maçtan 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor ise grupta 1 puanı olan Çorlu Rumeli Spor ile kozlarını paylaşacak.
Gruba istediği gibi başlayamayan iki ekip olan Ferhadanlı Spor ile Çorlu Belediye Futbol Kulübü ise ilk puanlarını almak için mücadele edecekler.
Grupta Vakıflar Güven Spor ise haftayı BAY geçecek.
KARAAĞAÇ SPOR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRMEK İSTİYOR
1. Amatör Ligi C Grubu’nda 2 haftada topladığı 6 puanla lider konumda yer alan Karaağaç Spor grupta henüz puanı bulunmayan Ahimehmet Gençlik Spor’u ağırlayacak.
Oynadığı 2 maçtan 1 galibiyet ve 1 beraberlik alan 4 puanda yer alan Pınarça Spor Kulübü, grupta 3 puanlı ekiplerden olan Kızılpınar Uzay Spor ile karşı karşıya gelecek.
Bir diğer 3 puanlı ekiplerden olan Sağlık Spor, grupta puansız bulunan Ergene Gençlerbirliği Spor ile karşılaşacak. 
Zirvede iddiasını sürdürmek isteyen Ergene Misinli Spor ise Kapaklı Kartal Spor karşısında 3 puan alarak zirve takibini sürdürmeye çalışacak. Kapaklı Kartal Spor ise karşılaşmayı kazanıp yukarısı için umut depolamaya çalışacak.       
Müsabakalar 8 Ekim Pazar günü oynanacak.

Kaynak: İlkay Danacılar