U14 Play-Off’ta 3. hafta oynandı U14 Play-Off’ta 3. hafta oynandı

2023-2024 sezonu Tekirdağ 1. Amatör Ligi’nde 4. hafta oynanan müsabakalar ile devam etti.
A Grubu’nda mücadele eden 3 puanlı Çerkezmüsellim Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta ilk puanlarını alan Tekirdağ Adalet Spor’u Hayrabolu sahasında konuk etti. Ev sahibi ekip mücadeleyi 3-0 kazanarak 3 puan almayı bildi.
Grupta 9 puanla zirvenin ortağı olan Akçeşme Spor zirve inadını sürdürmek için grupta 3 puanı bulunan Kazandere Spor ile karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadeleyi Akçeşme Spor, 2-0 geriden gelerek son 20 dakikada bulduğu gollerle 3-2 kazanarak şampiyonluk yolunda inadını ortaya koydu.
Grupta puanı bulunmayan tek takım olan Büyük Çınarlı Spor, 6 puanlı Malkara 14 Kasım Spor’u konuk etti. Konuk ekip Malkara 14 Kasım Spor müsabakayı 4-1 kazanmayı başardı.
Zirvenin bir diğer ortağı olan Eriklice Zeytin Spor deplasmanda Karacakılavuz Spor ile karşı karşıya geldi. Lider hata yapmadı ve mücadeleyi 4-2 kazandı.
ÇORLU KÜLTÜR’E SOĞUK DUŞ
B Grubu’nda yer alan 4 puanlı Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor, 1 puanı bulunan Vakıflar Güven Spor’u konuk etti. Mücadeleyi ev sahibi Hürriyet Yıldız Gençlik ve Spor 4-1 kazandı.
Geçtiğimiz hafta ilk 3 puanını alan Çorlu Belediye Futbol Kulübü, Muratlı 1935 Spor’u konuk etti. Çorlu Belediye Futbol Kulübü adeta rakibini yedi bitirdi. 7-1.
Çorlu Kültür Spor sahasında grupta 2 puanı bulunan Çorlu Rumeli Spor ile karşı karşıya geldi. Oldukça gergin geçen maçta Çorlu Rumeli Spor müsabakayı 3-1 kazanarak sürpriz bir galibiyet aldı.
Bir diğer 9 puanlı ekip olan Ergene Kırkgöz Spor Kulübü, zirveden uzaklaşmak istemeyen 6 puanlı ekip olan Ergene Spor Kulübü’nü ağırladı. Ergene Kırkgöz Spor Kulübü mücadeleyi 3-1 kazandı.
Grupta Ferhadanlı Spor haftayı BAY geçti.
SAĞLIKSPOR PINARÇA’YI GEÇMEYİ BAŞARDI
C Grubu’nda ise 9 puanı bulunan lider Karaağaç Spor, grupta puanı bulunmayan Ergene Gençlerbirliği Spor’a konuk oldu. Büyük çekişmeye sahne olan maçı Karaağaç Spor, 5-3 kazanarak zirvedeki yerini korudu.
Oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 7 puan toplayan Pınarça Spor Kulübü ise grupta 6 puanı bulunan Sağlık Spor’u konuk etti. Sağlık Spor zorlu mücadeleyi deplasmanda 3-2 kazanarak zirve inadını sürdürdü.
Grupta 3’er puanı bulunan iki ekip olan Kapaklı Kartal Spor ile Kızılpınar Uzay Spor, alt sıralardan kurtulma mücadelesinde Kapaklı Sahası’nda kozlarını paylaştı. Müsabakayı Kızılpınar Uzay Spor 2-1 kazanmayı bildi.
Grupta 7 puanla zirveden kopmak istemeyen Ergene Misinli Spor lige kötü başlayan Ahimehmet Gençlik Spor ile karşı karşıya geldi. Ergene Misinli Spor hata yapmadı ve mücadeleden 4-2 galip ayrıldı.

Kaynak: İlkay Danacılar