“Türkiye için bir şans”
banner57
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen tarafından Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde düzenlenen “15 Temmuz'un Nöbetçisi, 16 Nisan'ın Evet'çisiyiz" konulu toplantıya katıldı. Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hasan Yılmaz, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Mustafa Dönmez, Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Ulusan, Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Memur-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Feruh Topuz ve çok sayıda memur katıldı. Yalçın, burada yaptığı konuşmada Memur-Sen’in gücünü birlik olmaktan aldığını belirterek, “3 tane biri alt alta toplarsanız 3 eder, ama yan yana dizerseniz, kol kola takarsanız, aynı hedefe yönlendirirseniz 111 bereketindedir ve hükmündedir diyen bilge adamın yaklaşımını, sendikacılığın tarifi ve tefsiri olarak adlandırarak onun için birlerle başlayan yolculuğu 1 milyon 111 bin 111 yapmak için 15 Mayıs 2017 için ter döken teşkilata teşekkür ediyorum. Çünkü bizim gücümüz yan yana durmamızdan kaynaklanıyor. Bizim gücümüz kol kola girmekten kaynaklanıyor” dedi.
“Bu ülkenin sorunu istikrarsızlık”
Türkiye’nin birkaç güçlü hükümet dışında yönetim sisteminden kaynaklı istikrar sorunu yaşadığını anlatan Yalçın, “Biz bir şeyin farkındayız, bu ülkenin sorunu antidemokratik süreçlerin gelenekselleşmesi, 10 yılda bir periyodik takvimin tekrar etmesi. Bu ülkenin sorunu istikrarsızlık. Bu ülkede yönetsel istikrar bir türlü sağlanamıyor. Bu ülkenin sorunu, bulunduğu coğrafi konum dolayısıyla ayağa kalktığında sadece kendisinin ayağa kalkmamasından kaynaklı diğerlerini tedirgin etmesi ve onların da tuzaklarını peş peşe bu ülkenin üzerine salıvermesi. Bunları gören, bunları bilen bir teşkilat olarak 1961 Anayasası'nda millet iradesini araklayan, millet iradesini bazı kurum eliyle yürütülür diyerek bazı yerlere ciro eden, o düzeneği 1982’de anayasa ile takip eden bu vesayet sistematiğini görüp 35 yıl sonra mevcut darbe anayasasına ilişkin olarak şimdiye kadar yapılmış olan 18 değişiklikten sonra cerrahi müdahale anlamı taşıyan hükümet sistemi değişikliğine kayıtsız kalmak Memur-Sen’in entelektüel kapasitesine hakaret etmek olur. Çünkü Memur-Sen’e profesör üye, doçent üye, araştırma görevlisi, uzman üye, öğretmen, mühendis, hemşire, doktor, din görevlisi, bütün kamu görevlileri buraya üye. Dolayısıyla burası ülkenin entelektüel kitlesi. Bu işi siyasilere bırakın, bu iş sizin işiniz değil diyorlar. Hayır. Bu iş tamda bizim işimiz. Çünkü bu bir seçim değil, siyasi partilerin iktidara gelme mücadelesi değil, bu bir halk oylaması. Ülkenin gelecek on yıllarını, yüzyıllarını ilgilendirebilecek en köklü ve sistemli değişikliği oylayacağız” diye konuştu.
Türkiye’de parlamenter sistemin işlevini artık yerine getiremediğini savunan Ali Yalçın, “Türkiye’de parlamenter sistemin gidebileceği yer bu kadardır, bundan sonrası ite kaka olur. Ama Türkiye bu ortamda, dünya haritasının yeniden şekillendirildiği, yanı başımızın kan gölüne döndüğü ve her geçen gün yeni tuzakların kurulduğu bir zeminde buradan çıkamaz. Onun için 16 Nisan bu anlamda Türkiye için bir şans” ifadelerini kullandı.
"Dışarıdan bize empoze edilmiş etiketleri bir kenara bırakacağız artık" 
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ise, birlik olmanın önemine değinerek, “Ben sizlerden yalnızca bir şey isteyeceğim, bizler kimseyi fişlemedik, kimseye şucu bucu demedik, bunlar hep küresel sermayenin bize taktığı nitelemeler. Ne sağcı dedik, ne solcu, ne Alevi ne Sünni dedik. Bizim medeniyetimizde bunların hiçbiri yoktur. Biz insanı insan olduğu için, yaratandan ötürü severiz. Dışarıdan bize empoze edilmiş etiketleri bir kenara bırakacağız artık. Biz vatan hainlerini denize döktük Kurtuluş Savaşı’nda. Bundan sonra da kendisini bir dolara satmış şerefsizleri de bir kenara bırakıyoruz. Bütün vatandaşlarımızla birlik beraberlik olmak durumundayız. Onun için kimseyi karşımıza almayacağız. Vatansever bu ülkenin vatandaşı herkes ilgi alanımızdadır ve bu davada, bu mücadelede yerini almak durumundadır” şeklinde konuştu. Memur-Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Ferruh Topuz da bir konuşma yaparak, 1995 yılında Fuat Asım Arvas’ın Tekirdağ’da temelini attığı Memur-Sen teşkilatlarının 1997 yılında 25-30 kişiye ulaştığını, günümüzde ise 7 bin 500 üye sayısını yakalayarak büyük başarı elde ettiklerini anlattı. İHA

İHA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.