Büyük başarı
banner57

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü sporcuları, Çanakkale’de gerçekleştirilen Turhan Mildon Su Sporları Kupası'ndan 12 kupa ile döndü.


Yarışlara Aleksandropoli, Şişecam, Karamürsel, Yarımca, İçdaş, Çanakkale ve Lapseki Yelken Kulüpleri ile Tekirdağ'ı temsilen Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Optimist sınıfında 8, Laser 4.7 sınıfında 3, Laser Radial sınıfında 1 sporcu ile katılım gösterirken, toplamda 45 sporcu mücadele verdi.

 3 gün boyunca 9 yarış planlanırken, hava şartlarındaki kararsızlık sebebiyle ilk gün yarış yapılamazken, ikinci ve üçüncü gün toplamda 6 yarışla sonuçlara gidildi.

  Mücadelenin sonunda şehir merkezinde düzenlenen ödül törenine katılım yüksek olurken, sporcuların başarılı sonuçları da yüzleri güldürdü. Sarf edilen çabanın sonucunda 12 sporcunun 8’i Optimist, Optimist Junior, Laser 4.7 ve Radial sınıflarında 12 kupa kaldırmaya hak kazandı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Mete antrenör ve sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.


Yarış sonuçları ise şöyle: 


Optimist

  1. Giannakidis Polichrons                                 NOA
  2. Erdem Taşkoparan                                        Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  3. Enes Bingül                                                       Şişecam Çayırova Spor Kulübü


Optimist Minikler

  1. Alev Erkan                                                         Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  2. Can Özbilen                                                      Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  3. Yiğit Uzun                                                          Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  4. İlayda Şahin                                                      Çanakkale Yelken Kulübü
  5. Ege Noyan Topdemir                                    Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

 

Laser 4.7

  1. Ayşenur Orhan Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  2. Ömer Öztürk Şişecam Çayırova Spor Kulübü
  3. Ege Turan Şişecam Çayırova Spor Kulübü
  4. Berkecan Uzunkaya                                      Şişecam Çayırova Spor Kulübü
  5. Kaan Eren                                                          Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

 

Laser 4.7 Yıldızlar

  1. Ege Turan                                                          Şişecam Çayırova Spor Kulübü
  2. Berkecan Uzunkaya                                      Şişecam Çayırova Spor Kulübü
  3. Kaan Eren                                                          Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

 Laser Radial ve Laser Radial Gençler

  1. Berkan Şahin                                                    Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü
  2. Samet Akalp                                                     Körfez Yarımca Yelken Kulübü
  3. Buket Aslan                                                      Çanakkale İçdaş Spor Kulübü

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.