banner57

7 Haziran genel seçimlerinde “Milli İttifak” çatısı altında buluşan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin Tekirdağ İl Başkanları ile birlikte Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasın'da düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylarının tanıtımını yaptı.

7 Haziran genel seçimlerinde “Milli İttifak” çatısı altında buluşan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin Tekirdağ İl Başkanları ile birlikte Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasın'da düzenlediği basın toplantısında milletvekili adaylarının tanıtımını yaptı.
Milletvekili tanıtım toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Feti Pehlivan, "Huzur, barış, kardeşlik, adalet, emeğinin karşılığını almak, geleceğe umutla bakmak insanın en tabii talepleridir. Peki bu talepler neden gerçekleşmiyor? Çünkü sadece iyi niyet, iyi sonuçlar çıkarabilmek için yeterli değildir. Ülkemizde ve dünyada hakim olan bozuk sistemin, düzenin, tezgahın değişmesini istemek kadro değişikliği ile olabilir. Birçok değer için boşalıyor, siyasete olan bakış açısı irtifa kaybediyor, siyasetçiye olan güven sarsılıyorsa durduğu yeri gözden geçirmelidir. Bu düzene bekçi olmaya değil, bu düzenin yerine dahil bir düzen kurmaya gelecek yeni bir anlayışın ayak seslerini duyuruyoruz. Çünkü 77 milyon Türkiye sadece 400-500 yüz aile için ter dökülüyor, can veriyor. On yıl önce, mahkemelerimizde 9 milyon icra dosyası varken bugün 22 milyon icra dosyası var. On yıl önce vatandaşın bankalara olan borcu 6.5 milyarken, bugün 330 milyar. On yıl önce kişi başına düşen 3 bin 210 dolarken, bugün kişi başına düşen toplam borç 8 bin 520 dolar oldu. Güçlü ülke olmak demek yollar, hastaneler, hava limanları yapmak değildir. Bunlar hayatı kolaylaştıran şeylerdir ama güçlü ülke yatırımları değildir. Güçlü yatırım, sanayi, teknoloji, ar-ge yatırımıdır. Güçlü ülke, ekonomisi sağlam temellere dayanan, kendi ihtiyacını kendisi üretebilen ülke demektir. Biz Saadet Partisi olarak, İslam ülkelerinin kendi sorunlarını kendilerinin çözmesi gerektiğine inanıyoruz. Kalıcı bir huzurun sağlanabilmesinin ilk şartı budur. Bu işler heyecan işidir. Bu işler inanç işidir. Bu işler azim işidir. Biliyoruz ki, milli görüş dışında bu ülkeyi bir bütün haline kucaklayacak bir kardı yoktur. Olsaydı bu zamana kadar zaten çözerlerdi. Hissettiğinin söyleyen ama gereğini yapmayanların yaşadığı ve yaşattığı çelişkiler sürekli artıyorsa yeri sorgulama vaktidir. İşte bu noktada her şey bir insan ile başlar, anın sorumluluğunu yerine getiren bir insanla o insan bir şehri bir ülkeyi değiştirir. Artık gencinden yaşlısına herkes Erbakan Hocamız ve Yazıcoğlu gibi adamların peşinde yürümek istiyor. İki güzel insanın Mustafa Destici ve Mustafa Kamalak beylerin aldığı Milli İttifak kararının ülkemiz ve ilimiz için hayırlar getirmesini diliyorum. Teşkilatlarda oluşan heyecanın adım adım bizi iktidara taşıyacağı hususunda inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum. Bu münasebetle adaylarımızı bir kez daha tebrik ve takdir ediyorum“ dedi.

Feti Pehlivan'ın ardından Büyük Birlik Partisi Tekirdağ Eski İl Başkanı, Tekirdağ Milletvekili Adayı Turan Demircan bir konuşma yaptı. Turan Demircan, "Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi Milli İttifakının; ülkemizi tıkanan iç siyaset, duvara toslayan açılım süreci ve ülkeyi felakete sürükleyen ve krizden kurtaracak yegane alternatif olduğunu belirtmek isterim. Bu ülkenin sorunları çözülmeyecek sorunlar değildir. Ancak zihniyetin değişmesi gerekiyor. Son 12 yıldır gerçeklerle yüzleşmek yerine algı operasyonlarıyla günü kurtarma politikası uygulanmıştır. Neden ekonomik büyüklükte 17. sırada yer alırken insani gelişme endeksinde 69. sıradayız. Son 12 yılda sadece insanlarımız mı yalnızlaştı? Hayır, ülkemizde yalnızlaştı. Dış politikada da çıkmaz sokağa girdiler. Ülkemiz, gerçek ihtiyaçlara cevap verecek yönetici arayışındadır. Bu açıdan bizler siyasetin mevcut tükenmişliğinden dolayı anlamını yitirmesine engel olma ve siyasetin çıtasını yükseltme sorumluluğu taşıyoruz. Bu görev ve sorumluluklarımızla "Türkiye'nin teminatı olacağımızı herkes pek yakında görecektir" diye konuştu.

Toplantı, konuşmaların ardından milletvekili adaylarının tanıtılmasıyla son buldu.  

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.