Öğretmenler sadece bir gün mü senede hatrlanır ? 
Yoksa her zaman saygıyla anılmalı mıdır  ?
Öğretmen demek,öğreten kişi demektir.Eğitimi öğreten, saygıyı öğreten,bilgiyi aşılayan, geretiğinde adabı muaşereti vurgulayan, her zaman ülkesini sevdiren,bayrağını tanıtan, Atasını yani BAŞ ÖĞRETMENİNİ unutmayan ve sürekli hatırlatan ve sevdirendir.
Öğretmen demek;
Gerektiği yerde anne yarısı,gerektiği yerde baba gibi sahip çıkan,abla gibi dertlere ortak olan, çözümler üretendir.Müfredatı uygulayan, huzuru ve ilimi yayan,gerektiğinde zor şartlarda da olsa umudunu yetirmeyen,haklı mücadelesi için sonuna kadar Atasını bırakmayan, çocuklarının güvenini kazandıktan sonra onlar için, onların eğitimi için savaşan ve kazanan demektir.
Öğretmen demek,
Sadece dört yıllık eğitim fakültesini bitiren demek değildir.Eğitim fakültesi okurken kendini her alanda,sağlıktan,spora,kültürden politikaya kadar kendini geliştiren demektir.Her alanda yeterli güce sahip olması kendilerini geliştirmeleri demektir.
Öğretmen demek eğitici demektir.Eğiten kişi, eğitimi sevdiren kişi demektir.Yaşını çocuklar için yeri geldiğinde yorulmadan onlarla yaşayan demektir.
Günümüzde ise öğretmenlik insanlar tarafından dikkate alınmayan,yeterince saygı gös terilemeyen,atama olmadığı zaman ayrımcılık ve eşitsizlik ile yargılanan bir meslek olsa da öğretmenlik her dönemde özel,güzel ve önemlidir.Ülkemizin bu noktaya gelebilmesinde önce BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ümüzün daha sonra da bizden önce yetişen eğitimde alanlarında çok iyi yerlerde olan Ziya Gökalp’ten,Namık Kemal’den tutun da herkesin ülkemizin yetişmesine katkıda bulunmuş kişilerdir.Bu kişilerden tutun da yeni gelen dönemlerde adını sayamadığımız şehit öğretmenlerimizden tutun da çocuklar için kendini her türlü zorluğa atan öğretmenlerimizi de unutmamak gerekir.Bu ülkenin başta öğretmenlere iyi yetişmiş,her alanda kendi geliştirmiş idarecilere ve çocukları seven gönlünü mesleğine veren kişilere ihtiyacı vardır.
Unutmayınız ki eğitim bir deneme tahtası değildir.Eğitimci ise velilerin ve öğrencilerin bu sistemin bir parçası olsa da bir insandır.
Duyguları vardır, hassastır. Kırılgandır.Mobbinge, baskıya gelemez.Bunu yapan kişilere genelde dikkat eder.Gerektiğinde kanuni yollarla verir cevabını.Fakat unutmayın eğitimci sistemin en temel öğesidir.Eğitimci yani öğretmen olmadan eğitim olmaz.Çocukları sevmeyen idareci,yöneticiler ve eğitimciler eğitimin sistemi olamaz...Olmamalıdır.Bu yüzden de sistemi değiştirirken özellikle eğitimciyi,idariciyi ve veliyi bağlaştırıcı birleştirici olmaldır.
Fakat bunların olmadığı yerde deneme tahtası gibi konulamaz.Bu yüzden de,eğitimci demek öğreten,seven,sevdiren demektir.Saygıyı öğreten,meslek edinimine katkı da bulunan kişi demektir.Eğitimciye değer veren toplumlar bir kat daha yükselir.Çocuklar mutlu bir yer de eğitimi alır ve amacına ulaşır.Unutmayın öğretmenin olmadığı üzüldüğü ve kırıldığı yerde küçük bir yara açılır ve o yarayı kapamak çok zordur...
Öğretmen demek ATATÜRK’ün de dediği gibi yeni neslin onlar tarafından yetiştirilmesi demektir.Bu sözü unutmayarak ilerleyen her öğretmen,her idareci ileride ülkemize daha da katkı sağlayarak eğitimde başarı sağlayacaktır.
Unutmayınız lütfen sayın okurlarımız;
Ne demişti BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK;
Öğretmenler;Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.
Yeni neslin eseri olan meslektaşlarımın, emekli olan üstadlarımın günü kutlu,bir gün değil her gün hatırlanıp saygı duyulmasını  diler,şehit öğretmenlerimze ve Baş Öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyorum ve gününüz kutlu olsun...
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.