Yüceer Akyazı’yı ziyaret etti
banner57
Ziyarette konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Yerel basının tarafsız bir şekilde yayım yaptığını söyledi.
Yerel basının halka gerçekleri bire bir yansıttığına dikkat çeken Yüceer şunları kaydetti; “ Hiç bir şeyi ayırt etmeden, haber değeri olan her şeyi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu fırsatı bulabilmek Muhalefet partileri için imkansız denecek bir şey. Başta TRT olmak üzere  yaptığımız çalışmalar haber olmuyor. Bir çok ulusal medya bizim haberlerimize yer vermiyor. Allah sizin gibi yerel gazetelerden razı olsun. Bizim haberlerimize yer veriyorsunuz. İktidar veya muhalefet ayırt etmeden haber yapıyorsunuz. Yerel medya ulusala örnek olsun. Ulusal medyaya göre olanakları çok daha kısıtlı olan yerel medyanın sağlam durabilmesi, ayrım yapmadan haberlere yer vermesi takdire şayandır. Ben partim adına teşekkür ediyorum.
Canlı yayın adı altında Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başkan Yardımcıları ve Bakanlar çıkıyor. Artık yayınlar kesiliyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin anma gününde bile Evet propagandasına dönüşüyor. Orada belediye başkanımız yuhalatılmak suretiyle, her türlü çirkinlik yaşandı. Bunları ben Türkiye Cumhuriyeti’ne yakıştıramıyorum. Demokratik bir referandum süreci yaşıyoruz ama hiçte öyle değil. Bu süreçte her gün baskılar artıyor.  Millet’ten neden korktuklarını anlamıyorum. Kimse Milleten korkmasın ve Millete güvensin. Biz dilimizin döndüğünce hayır’ın gerekçelerini anlatmaya çalışıyoruz. Anayasa Komisyon sürecinde konuşmalarımız kısıtlanmaya çalışıldı ve yayın yasakları geldi. Anayasa bu şekilde hazırlanmaz. Bu anaya 2,5 yıl sonra yürürlüğe girecek. Bu acele neden? 2000’li yıllardan beri TOB’tan Tabipler Birliğine kadar, DİSK’ten HAK-İŞ’e kadar, bir çok dernek sivil toplum kuruluşu Anayasa görüşmeleri yaptı. Paneller düzenlendi ve bu çalıştay sonuçları hazırlandı. Bunları hiç göz önüne almadan, muhalefeti ve diğer kesimleri hiç dikkate almadılar.. Siyaset bilimciler, Hukukçular ve Anayasa Profesörleri var ama Komisyonlarda bu işin bir uzmanı yok.  Bunlara danışmadan iki partinin iki avukatının kapalı kapılar arkasına, 3-5 günde hazırlayıp, AK Parti Milletvekillerine boş kağıtlara imza attırmak suretiyle, getirip meclise dayatılacağı bir şey değil. Şu anda topluma da bir dayatma yapılıyor. Mecliste bu taslak kavga ve gürültü ile geçti.”
 “HAYIR’A KAMPANYAMIZ ENGELLENİYOR”
CHP’nin Hayır Kampanyasının AK Parti iktidarı tarafından yasaklanmaya çalışıldığını iddia eden Yüceer, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Hayır Afişi asmak ve toplantı yasaklanmaya çalışılıyor. Bir Üniversite öğrencisi bir klip yapmış. Onu bile göz altına aldılar. Evet diyende Hayır diyende bu Ülkenin evladıdır. Buradan kimse kazanmaz. Birlik ve beraberliği olmadığı, adaletin olmadığı bir yerde kimse ayakta kalamaz. Tarih bunun örnekleri ile doludur. Günlük siyasi çıkarlarına bu kutuplaşmayı malzeme yapıyorlar. Halkımın geleceği için üzülüyorum. Hayır’ın gerekçelerini anlatıyoruz. Bunun karşılığında vatan haini damgası yiyiyoruz. Bunu kabul etmemiz mümkünde değil. Türkiye Her şeyin farkında. Ülkemiz 15 Temmuz ve öncesini de gördü. Yüzde 2 oy oyumuz arttı diyorlar ama ne kadar büyük bir çoğunluğu kaybettiklerini görmüyorlar”
“HAYIR UMUT OLACAKTIR”
Sandıktan çıkacak Hayır oyunun demokrasi için bir umut olacağını ifade eden Yüceer; “ Hayır çıkarsa toplumsal demokrasimiz için bir umut olur. Biz onlar gibi Evet çıkarsa her şey güllük gülistanlık olur asla demedik. 
Ülkemizde büyük bir ekonomik kriz var. Terör sorunu var. Ülkemiz bir savaşın eşiğindedir. Bunların yanında Türkiye’nin eğitim konusu gibi birçok sıkıntıları var. İlk önce toplumsal birlik ve beraberliğimizi sağlamamız gerekiyor. Biz bunları sağlayamazsak ne ekonomimizi düzeltiriz nede terörü sonlandırabiliriz.  İşte hayır bunun adresi. Bu toplumun birlik ve beraberliği için bir başlangıç. Hayır’ın arkasında aydınlık var, Evet’in ise bir karanlık.  Evet çıkarsa Türkiye’nin ödediği faturalar giderek ağarlaşacak” dedi.
“BUNLARIN HEPSİ MASAL”
AK Parti’nin seçim vaatlerini masala benzeten CHP Milletvekili Yüceer; “ 2014 yılında Cumhurbaşkanını halk seçti. O günde ‘Cumhurbaşkanın seçin Terör Bitsin. Ekonomimiz uçsun. Cumhurbaşkanını Seçin kaos bitsin, İstikrar Gelsin’ deniyordu. O günden bugüne 3 yıl geçti. Bu süreçte Ekonomik Kriz daha da arttı. Türkiye’nin dış politikada bir tane dostu kalmamış. 2002 yılında PKK terörü bitmek üzereydi. O günden bugüne PKK terör örgütünün şiddetlenmesinin yanına bir de İŞİD problemimiz oldu. Bir darbe girişimini yaşadı. Bunların bedeli de çok ağır oldu. Biz 1 Kasım seçimlerinden de aynı şeyleri dinledik. Her seçimde biz aynı vaatleri dinledik. Çocukları korkutmak için masallar uydurulur. Ben bunları ona benzetiyorum.  Bunlar masal gibi, bir sonuç yok. O günden bugüne düzelen bir şey yok. Tam aksine kötüye giden çok var. Bunların bir geçerliği yok. Vatandaşta bunlara artık itimat etmiyor. Bunların bir masal ve  hayal olduğunu artık vatandaşımızda görüyor.  Verilen hiçbir vaat yerine gelmedi.  Tam tersi olarak Türkiye her seçimde daha kötüye ve geriye gitti” şeklinde konuştu.
“HALKIMIZ, DEMOKRASİNİN YANINDA”
Demokrasiyi bir kişinin iradesine bırakılamayacağını ifade eden Yüceer, konuşmasını şöyle tamamladı; “ Şimdi egemenliği halktan alalım Saray’a verelim deniliyor. Bizim ne geçmişimizde nede geleceğimizde böyle bir şey var. Türkiye, her zaman esarete karşı gelmiştir. Halkımız her zaman demokrasinin yanında durmuştur.  Her zaman mazlumun yanında olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada gerek dış politikada olsun, gerekse iç siyasetimizde olsun, geçmişimizdeki güzelliklerini hiç birini göremiyoruz.  Şu anda Türkiye’nin itibarı yerlerde, bakanlarımız sınır dışı ediliyor”
Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı Naci Akyazı’ ise Ziyaretlerinden dolayı CHP heyetine teşekkür ederek, “Bizim amacımız tarafsız bir şekilde haberleri toplumla paylaşmaktır.   Haber değeri olan olayları tarafsız bir gözle halkımıza yansıtıyoruz. Halkımız, ne kadar verirse onu benimseyeceğiz. Ziyaretlerinden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
4Hakan Karaca

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.