YETKİ SİZDE
banner57

BDP'yi siyasi Kürtçülük ve MHP'yi de siyasi Türkçülük yapmakla suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçmenlere seslendi; "Oy yetki sizde, karar sizin. Siz karar verdiğiniz takdirde her şey hallolur."

-TÜRKİYE OYUNU GÖRDÜ-

Tekirdağ sahil dolgu alanda vatandaşlara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin oynanan oyunu gördüğünü belirterek; "Şantaja, montaja, dublaja hayır diyor. Milletimiz  Türkiye üzerinde, sandık üzerinde oynanan oyunu görüyor ve itiraz ediyor.  30 Mart'ta benim milletim hesabını soracak." dedi.

-CHP VE MHP'YE YÜKLENDİ-

CHP ve MHP'ye yüklenen Başbakan Erdoğan; "CHP'de, MHP'de akıllarını artık Pensilvanya'ya kiraya verdiler. Kardeşlerim bu iki parti zaten ruh ikiziydi. Şimdi Pensilvanya'ya itaat ettiler. BDP siyasi Kürtçülük yapıyor, MHP siyasi Türkçülük yapıyor, CHP kumsalların partisi. Ama biz 77 milyonun partisiyiz."

30 Mart'ta bu sandıkların aydınlanacağına inandığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da çevre ilçeler ve illerden de gelenlerin katılımıyla yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti.

-SİLİVRİ'YE SELAM, YOLA DEVAM-

İki gün içinde Tekirdağ'ın tüm ilçelerinde 1 katrilyon 2,5 trilyon liralık yatırımların temelini attıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan; "Tekirdağ ile yeniden kucaklaşıyoruz. rabbim kardeşliğimizi yol arkadaşlığımızı daim eylesin. 30 mart seçimleri en çokta Tekirdağ için hayırlara vesile olsun. sizinle bu gün burada farklı bir sohbet yapacağız. Edirne'de muhteşem bir katılımla, muhteşem bir miting gerçekleştirdik. Buranın akabinde Silivri'de miting yapacağız. Buradan Silivri'ye selam, yola devam." dedi.

 

-TÜRKİYE OYUNU GÖRDÜ-

Kalabalığın meydanlara sığmadığını ifade eden Erdoğan, Fetullah Gülen'e gönderme yaptığı konuşmasında Türkiye'nin oynanan oyunu gördüğünü belirterek şöyle konuştu; "Şantaja, montaja, dublaja hayır diyor. Milletimiz  Türkiye üzerinde, sandık üzerinde oynanan oyunu görüyor ve itiraz ediyor.  30 Mart'ta benim milletim hesabını soracak. Ne diyecek; senin Amerika'da ne işin var, gel vatanına. Eğer suçun yoksa niye ordasın? 15 yıldır yoksun, ne yapacaksan burada yap. Niye oradan Türkiye'mi karıştırıyorsun? Her kirli oyunun altından sen çıkıyorsun.

-SEN NE BİÇİM HOCASIN?-

Bedduaları kim yaptı, sen yapmadın mı? Sonra geri vitese taktı 'Allah'ın gücüne gider' dedi. O kasetleri nereye saklayacaksın, Savaş Ay'la mülakatı yapıp; 'Ben bu güne kadar 1 oy kullandım. Hz. Cebrail gelse, parti kursa ona bile oy vermem.' diyen sen değil misin? Dik duracağız. Biz Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Sen ne biçim hocasın? İstifaen Türkiye'den kaçıp gidiyorsun. O paralel yapı pasaport tezgahlıyor, hop Amerika'dasın. Bakalım ne kadar ordasın? Ülkemi karıştıracaksın, duracaksın. Yok öyle 25 kuruşa simit."

-CHP VE MHP RUH İKİZİ-

Gülene atıfta bulunan Erdoğan, Gülen'in 'Uzun adam gitmeliydi' dediğini belirterek kendilerinin dünyanın her yerinden insanların dualarını aldıklarını söyledi. Erdoğan; "Dediği ne benim için 'Uzun adam gitmeliydi.' Biz öyle dualar alıyoruz ki: şu Türkiye'de ki tüm kardeşlerimin duaları, dünyanın her yerinden gelen dualar bize yeter. Bize halkımız yeter, Hak yeter.

CHP ve MHP'ye yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü; "CHP'de, MHP'de akıllarını artık Pensilvanya'ya kiraya verdiler. Kardeşlerim bu iki parti zaten ruh ikiziydi. Şimdi Pensilvanya'ya itaat ettiler. Sizde zerre kadar insaf, utanma, ar, haya yok mu? Sizin o hocanız bizim kızlarımıza başını açtırmadı mı? 'Başörtüsü füruattır' diyen değil mi? Sizin hocanız pazarda kestane satarken başka konuşuyordu, 28 Şubat oldu başka konuşuyor.

-TEK DÜŞMANLARI AK PARTİ-

CHP Genel Başkanının bunla ilgili parlamentoya verdiği soru önergesi var. Bakıyorsunuz MHP okyanus ötesi diye verip veriştiriyordu. Tek düşmanları var şimdi; AK Parti.  Biz sabrettik, siz sabrettiniz. ne oldu? Okullara kızlarımızı başörtülü almıyorlardı, İmam Hatiplerin orta kısımları kapanmış, devlet dairelerine sokmuyorlardı. Şimdi Kılıçdaroğlu diyor ki 'baş örtü sorunun ben çözdüm.' Bunda, her türlü yol var.

Sen önce evinin adresini öğren. İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı oldu. İkametini Kağıthane'ye aldı; 'Nerde oturuyorsun' dediler 'Kağıttepe'de' dedi. Oyunu bile kullanamadı, bu ne demek biliyor musunuz?  Buna 3 koyun verin, onu da kaybede bu. SSK hastanelerini batıran da bu, hatırlıyorsunuz o günleri. Hastanede bekle ki sıra gelsin. Kimdi genel müdür; Kılıçdaroğlu. Bu adamın cemaziyülevveli bu."

-BİZ BURAYA RASTGELE GELMEDİK-

Vatandaşlara seslenen Başbakan; "Şimdi istediğin hastaneye gidiyor musun, eczaneden ilacını alıyor musun? Başörtülü bacım, istediğin yere girebiliyor musun, orta kısım açıldı mı, devlet dairelerine girebiliyor musun? Ayrım, bizimle kalktı. Birlik, beraberlik, kardeşlik bu, Türkiye bu." dedi.

"Biz buraya rastgele gelmedik." diyen Erdoğan, AK Parti olarak herkesi ve her kesimi kucaklarını ifade ederek şöyle devam etti; "Biz; Türk'üyle, Kürt, Laz, Roman, Çerkez, Gürcü, Arnavut, Boşnak, aklınıza ne gelirse: tek milletiz, tek bayrak. Ben Türkü Türk olduğu için Kürdü Kürt,  Romanı Roman olduğu için değil, beni yaradan Allah onları da yarattığı için seviyorum.

- BDP SİYASİ KÜRTÇÜLÜK YAPIYOR-

BDP siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP siyasi Türkçülük yapıyor. CHP kumsalların partisi. Ama biz 77 milyonun partisiyiz. Tek bayrak. rengi şehidimizin kanı hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Mesele bu. Bu bayrak uğruna can feda. Tek vatan diyoruz. En batıda ne varsa en doğuda da o olacak, en güneyde ne varsa en kuzeyde de o olacak. 12 sene önce deselerdi ki Şırnak'ta, Kars'ta, Ağrı'da hava alanı olacak, inanır mıydınız?  Ama oldu, şimdi Hakkari'de de olacak."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk deyip durduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na seslendi; "Sen, Rahşan Affıyla yırttın. Bir klasörün önüne geçtin poz verdin, o hakkında yolsuzluk klasörü olanı partiden ihraç ettin. Şimdi de İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı yaptın. Sen busun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, bunlarınki yatsıya kadar bile yanmadı. İnşallah İstanbul'da da derslerini alacaklar, istiyorum ki Tekirdağ'da da alsınlar."

- YETKİ SİZDE, KARAR SİZİN-

Tekirdağ'ın büyükşehir olduğunu ve CHP'nin buna karşı çıktığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti; "Hangi yüzle gelip burada konuştu? Senin büyükşehir olmanı istemeyen bir parti liderine oy verecek misin? Buna dersi vermek lazım. Bunlar belediyecilikten anlamaz, bu iş bizim işimiz. Bu kardeşiniz İstanbul'u CHP belediyesinden aldı. İstanbul hava kirliliği, çöp dağları, susuzluk vardı. İki yılda hepsini giderdik.

Bizim iktidarımıza kadar 52 bin aileye doğalgaz gelmişti, göreve geldim; 4 senede 2 milyon 400 bin aileye doğalgaz geldi. Aramızdaki fark bu. şöyle bir devrim yapalım. Tekirdağ'ı ak partiye teslim edelim modern bir şehir haline her yönüyle getirelim. Biz her şeye varız, hizmetinizdeyiz. Oy yetki sizde, karar sizin. Siz karar verdiğiniz takdirde her şey hallolur."

-ÇOCUKLARINIZI ÇEKİN, ALIN-

 

Kendisine ait olduğu ileri sürülen ses kayıtları ve telefon dinlemelerini de gündemine alan Başbakan Erdoğan; "Bu telefon dinleyenlere aldanmayın. bir başbakanın telini dinlemek yasaktır. Bunlar casusluktan yargılanacaklar. Çünkü bu o suça girer. sıradan bir olay değil bu. Sen cumhurbaşkanını, başbakanı, bakanları dinleyeceksin.

Bunlara yardım ve yataklık yapan kim varsa, hepsine hesap soracağız. Bir çok şeyin istismarını yaptılar, bunların dershanelerinde yavrularınız varsa, çekin alın. Biz hafta sonlarında milli eğitim olarak ücretsiz takviye kursu vereceğiz. Bunların okullarında okuyan çocuklarınız varsa alın, devletin okulları bize yeter. Ben imam hatipten yetiştim, 4 çocuğumda öyle.

- SEVSİNLER SENİN CEKETİNİ -

Bazı haberler alıyorum; evlerinden yurtlarından atıyorlarmış. Bunlar yapar zalimdir. Gece beddua seansları düzenliyorlar benim için. 12 sene önce aklınız nerdeydi? O zaman başbakan iyiydi. Menfaatitinize mi dokunduk? Dert başka, korkunç rant vardı.B rant kesildi. Bir ceketim var diyor. Sevsinler senin ceketini.

Saraylar ne olacak? Pensilvanya'da devasa bir çiftlikte oturacaksın. Amerika'da inzivaya çekilmişmiş. Türkiye'de yer yok muydu? Bak Said-i Nursi, Sibirya'ya sürüldü ama Türkiye'ye döndü; 'vatanımda öleceğim' dedi. Hani onu seviyordun? Her numara var." Doğru olanı yapacaklarını ve onların tuzakları varsa Hak'kında, halkında tuzakları olduğunu söyleyen Erdoğan, 30 Mart'ın bunun tarihi olduğunu kaydetti. "Onların ablaları varsa bizimde var" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; "Ablalarımdan rica ediyorum. 12 gün kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

- YENİ TÜRKİYE'YE EVET DİYORUZ -

Ama durmadan, çok çalışacağız. Durmak yok! Bunların iftira dolu dağıttığı gazeteler, broşürler var. Bunlar artık kayış attılar, her şeyi yapabilirler. Ama biz yolumuza devam edeceğiz. Ya eski Türkiye diyeceğiz, ya yeni Türkiye. Biz yeni Türkiye'ye evet diyoruz."

Tekirdağ'ın büyükşehir olmasıyla imkanların arttığını ifade eden Başbakan Erdoğan, gelirinde büyükşehir olmakla arttığını belirterek, konuşmasını şöyle sonlandırdı; "Artık Tekirdağ büyükşehir. Geliri, imkanları artıyor. İnşallah Tekirdağ'a 480 yataklı  bir şehir hastanesi kazandırıyoruz. Kamu-özel ortaklığıyla yapacağımız bu şehir  hastanesinde; ne ararsanız bulacaksınız. İstanbul-Tekirdağ, Kırklareli-Edirne hızlı tren projesini hazırladık, yatırım programını aldık. Yakında İstanbul'a gelecek olan hızlı treni Tekirdağ üzerinden Edirne'ye kadar uzatacağız.

-7 KATRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK-

Şu Tekirdağ Limanını bir iç liman olmaktan çıkarıp, Avrupa limanı haline getiriyoruz. Marmaray sadece İstanbul'un değil, ayrıca Tekirdağ'ında bir projesidir. 2 yıl sonra yük tenleri Muratlı-Tekirdağ hattından, Derince-Bandırma limanlarına ulaşacak, gündüzde Marmaray üzerinden geçecek. Avrupa'ya taşınan ve gelen yükleri için burada modern bir yük toplama merkezi yapılması için projeyi hazırlıyoruz. Tekirdağ'a şu ana kadar yaptığımız yatırım 7 katrilyon.  Daha önemli adımlar atıyoruz.

-BURADA DİKİLİ AĞAÇLARI YOK-

CHP ve MHP'ye gönül veren kardeşlerim, bunların burada dikili ağacı yok. Marifet iltifata tabi. Tekirdağ çok daha büyük hizmetlere layık, öylede böylede yapacağız. Ama yerel yönetimle merkezi yönetimi birleştirirsek ayrı bir güç olur. 5386 toplu konut inşa edip sahiplerine teslim ettik. KÖYDES ile köyleri, BELDES ile beldeleri destekledik. Belediye başkanımız diyorum adayımız demiyorum.

- ROMANLARIN DESTAN YAZMASI LAZIM -

Mustafa Yel bunları il özel idarede görev yaparken kovaladı, takip etti. Şimdi istiyoruz ki Tekirdağ'ın tüm ilçe mahalle ve beldelerini belediye başkanı olarak, Tekirdağ'ın geneline yaysın. Bizde merkezi yönetim olarak yanında olalım. Trakya'yı bir şehir gibi ele alalım ve ayağa kaldıralım. Edirne'nin kızancıklarına da haber verin, orayı da yanlışa kurban etmeyelim. Kırklareli'ye de haber verin, bu işi bitirmemiz lazım. Bu defa romanların destan yazması lazım.

Mustafa Yel kardeşimiz; enerjisi, birikimi ve projeleriyle bu işin üstesinden gelir. Çünkü bu güne kadar yaptığı iş buydu. Mustafa'yı size emanet ediyorum. Bir olacağız, iyi olacağız. Bir olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız."

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.