ULAŞIM BAKANLIĞI YENİ KARARLARI AÇIKLADI
banner57

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı; M, S, J plakalı araçlarla yapılan toplu taşımacılık hizmetlerinde yaşanan bazı aksaklıklar dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Kamuoyunun ve toplu taşımacılık işi ile uğraşanların doğru bilgilendirilmesi amacı ile gerçekleştirilen basın açıklamasında getirilen düzenlemelere ve yeni kararlara yer verildi. Kararlar şu şekilde:

1- Büyükşehir Belediye Meclisinin Kararı doğrultusunda; Ticari plakalarını boşa çıkartarak (çekme) faaliyetlerine ara veren “S ve J” plaka sahiplerinin 20 Ocak 2014 tarihine kadar yeni araç alarak plakalarını aktif hale getirmelerine dair kararın son başvuru süresi, 01 Mayıs 2015 tarihine kadar uzatılmıştır.

2-Büyükşehir Belediye Meclisinin Kararı doğrultusunda; İl Trafik Komisyon kararları ile Trafik Tescil Şube Müdürlüklerinden “M Plaka” almış ve halihazırda M Plakası, adına tescilli olan hak sahiplerinden; Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde hattı olmadığı için çalışamayanlardan, 01 Mayıs 2015 tarihine kadar Belediyemize başvuruda bulunanlara; ileride çalışmaya açılacak hatlarda ihalesiz olarak ilgili yönetmelik hükümleri çerçevesinde çalışma izin belgeleri verilecektir. Talep fazlalığı halinde hak sahipleri kura ile belirlenecek ve bu yolla alınan hatlar 5 yıl süre ile devir edilemeyecektir.

3-İlçe Belediyelerince 2003/2 sayılı İl Trafik Komisyonu kararında belirtilen S ve J tasnifleri haricinde normal seriden plakalarla öğrenci ve personel servisi hizmetini herhangi bir izin belgesi olmadan yapanlara, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 18 Şubat 2015 tarih 2015/33 sayılı kararı 1. Maddesi gereği 18 Ağustos 2015 tarihine kadar geçerli olmak kaydı ile geçici izin belgesi verilecektir. Verilen bu geçici izin belgesi kesinlikle kazanılmış hak değildir.

4- Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 18 Şubat 2015 tarihi 2015/33 sayılı kararı 2. Maddesi gereği, 01 Nisan 2012 tarihinden sonra İlçe Belediyelerince S ve J tasnifli plakalar dışında seriden plaka ile gerçek ve tüzel kişilere öğrenci ve personel taşımacılığı maksatlı, izin yetkisi veren çeşitli isimler altında düzenlenen belgelerle çalışanlara, 18 Mart 2015 tarihine kadar belediyelerden almış oldukları söz konusu izin belgelerini ibraz etmeleri halinde, Büyükşehir Belediyesi ücrete tabi işler tarifesindeki 10.000 TL plaka tahsis ücreti tahsil edilerek sıradaki J ve S plaka verilecektir.

5-S plakaları ile personel servis taşımacılığı yapanların denetimlerde cezai yaptırımlar maruz kalmamaları için yönetmelik gereği izin belgelerini Şubat Ayı sonuna kadar vize ettirmeleri gerekmektedir

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.