banner56

 TGF 48. BAŞKANLAR KONSEYİ YAPILDI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından 4 ayda bir gerçekleştirilen Başkanlar Konseyi’nin 48.’si Malatya’da gerçekleştirildi.

SERTEL’E ONURSAL BAŞKANLIK

Türkiye gazeteciler Federasyonu (TGF) 48. Başkanlar Konseyi Malatya’da gerçekleştirildi. Başkanlar Konseyi toplantısında, oy birliği ile Genel Başkan Atilla Sertel’e Onursal Başkanlık unvanı verme kararı alan TGF Başkanlar Konseyi, Meclis’te sektörün sesi olacak çeşitli partilerden 22 milletvekili adayına da başarılar diledi.

AKYAZI İKİLİ GÖRÜŞMELERDE BULUNDU

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 48. Başkanlar Konseyi, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 10-12 Nisan 2015 tarihleri arasında, Otel Double Try By Hilton’da gerçekleştirildi. Konsey toplantısına Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı Naci Akyazı katıldı. Akyazı bölgesindeki gazetecilerin sorunlarını dile getirerek ikili temaslarda bulundu.

Teşkilatlanma çalışmalarını özellikle Anadolu’da arttırarak gücüne güç katan Türkiye gazeteciler Federasyonu (TGF), 48. Başkanlar Konseyi, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 10-12 Nisan 2015 tarihleri arasında, Malatya’da gerçekleşen toplantı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Geçtiğimiz günlerde vefat eden Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Coşkun Özler de anıldı.Toplantının Divan Başkanlığını yapan TGF Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Türk siyaset tarihine önemli isimler kazandırmış, Malatya’da olmaktan son derece onur duyduklarını söyleyerek, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne teşekkür etti. Öte yandan şu anda 22 milletvekili aday adayının sarı basın kartı sahibi olduğunu anımsatan Dim, bunun da sektör için önemli bir başarı olduğunu dile getirdi.Daha sonra söz alan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit de, “Sizleri Malatya’da ağırlamaktan son derece büyük bir mutluluk duyuyoruz. Cemiyet olarak bir yıl önce kurulduk ancak kent medyasının yüzde 98’ini temsil ediyoruz. Malatya medyasının başarılı çalışmaları var. Malatya’da ilk kez böyle bir toplantı gerçekleştiriyoruz ama ileriki dönemlerde sizleri yeniden Malatya’da görmek istiyoruz” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRECEK”

Toplantıda konuşan TGF Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca ise, son dönemlerde Anadolu’daki cemiyetlere yönelik yaptıkları örgütlenme çalışmalarının meyvelerini bugün Malatya ile aldıklarını söyleyerek, “Bu çalışmalarımız ileriki günlerde de artarak devam edecek” dedi.Tüzük gereği Eylül ayında yapılacak Olağan Genel Kurula kadar 6 ay süreyle genel başkanlık görevini yürütmeye devam edeceğini belirten Karaca, “Genel başkanlık seçimlerine kadar ki sürede daha genç ve dinamik bir yönetim oluşturmayı hedefliyoruz. TGF’nin büyümesine ve gelişimine büyük katkı sağlayan Genel Başkanımız Atilla Sertel’in milletvekili adayı olması, sorunlarımızın Meclis’te çözümü noktasında sektöre büyük bir kazanım sağlayacaktır” dedi.

BİK DESTEKLERİ ANADOLU İÇİN BÜYÜK KAZANIM”

TGF olarak Basın İlan Kurumu’nun yönetmeliğinin değişmesine büyük katkı sağladıklarını ve en azından kurumun şubesi olan illerdeki cemiyetlere maddi destek verilmesine olanak tanıdıklarını da söyleyen Yılmaz Karaca, “Bugün BİK’ten alınan destek Anadolu’daki cemiyetler için büyük bir kazanım oldu” dedi.

YIPRANMA HAKKI FİİLEN UYGULANMIYOR”

Genel Başkan Karaca ayrıca, hükümet tarafından kaldırılan yıpranma hakkının geri kazanılmasını sağladıklarını da anımsatarak, “Ancak bizimle görüşülen taslak ile çıkan taslak arasında çok büyük fark var. Yıpranma hakkında sarı basın kartı şartı yoktu. Aslında şu anda yıpranma hakkı fiilen yok. Çünkü bu işi yapan arkadaşlarımızın özellikle Anadolu’da bir çoğunun sarı basın kartı yok, bu nedenle de bu yasa hiç kimsenin işine yaramıyor. Bu konuyla ilgili hukuksal mücadele başladı ve devam ettirilmesini de sağlayacağız” diye konuştu.

TGF’DEN ATİLLE SERTEL’E ONURSAL BAŞKAN UNVANI

Toplantı konuşmaların ardından diğer Gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. Başkanlar Konseyi, İzmir’den milletvekili adayı olan ve Meclise girmesi beklenen TGF Genel Başkanı Atilla Sertel’e, Onursal Genel Başkan unvanı verilmesi önergesini ele görüştü. Konseye katılan cemiyet ve dernek başkanlarının oy birliği ile Sertel’e, Onursal Genel Başkan unvanı verilmesine karar verildi. Konuşmaların ardından TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, misafirperverliğinden dolayı Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Ferit’e ve 47. Başkanlar Konseyi’ne ev sahipliği yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a teşekkür plaketi verdi.

TGF ÜYELERİ YEŞİLYURT İLÇESİNİ GEZDİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 48. Başkanlar konseyi için Malatya’ya gelen TGF üyeleri Yeşilyurt ilçesinde bir dizi ziyarette bulundular. İlçede gezi yapan üyelere daha sonra Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından yemek ikramı yapıldı. Yemek ikramında konuşan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit: “48. Başkanlar Konseyi toplantısı için Malatya’da bulunuyorsunuz. Sayın genel başkanımız ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen cemiyet başkanlarımız Yeşilyurt ilçemize hoş geldiniz. Yeşilyurt ilçemiz gerçekten son dönemde, çok başarılı çalışmaların yapıldığı bir ilçe. Belediye başkanımız federasyonumuza çok önemli katkılarda bulundu. Her dönem medyayla iyi ilişkiler içerisinde olan bir Belediye Başkanımız.” dedi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat sizleri Malatya Yeşilyurt’umuzda ağırlamaktan memnunluk duyuyoruz diyerek şu açıklamada bulundu: “Malatya’mız örnek bir şehir, öncü bir şehir. Türkiye’nin gittiği yönü daha önceden gören, belki de Türkiye’nin yönünü belirleyen şehirlerden biri. Yeşil Malatya tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, entelektüel yapısıyla Türkiye’mizin güzel şehirlerinden birisi.”Türkiye Gazeteciler Başkanı Yılmaz Karaca Türkiye Gazeteciler Federasyonun kendi sorunları, kendi meselelerinin yanında Türkiye’nin böylesi güzel şehirlerini gezerek, o şehrin sorunlarıyla da yakından ilgilenen bir kurum olduğunu söyledi. Karaca: “Bu nedenle her 3 ayda bir yapmış olduğumuz Başkanlar Konseyi toplantısını bugün Malatya’da yapıyoruz. Burada Malatya’nın hem gelmişini geçmişini güzelliklerini görmek, aynı zamanda da yarın yapacağımız Başkanlar Konseyinde de sorunlarımızı tartışacağımız bir ortam da buraya geldik. “ açıklamasında bulundu. TGF üyeleri yemek ikramından sonra Gündüzbey Mahallesinde bulunan ve Malatya’nın su ihtiyacını karşılayan Kapotaj su tesislerini ziyaret ettiler. Darende at çiftliğini de ziyaret eden başkanlar, Malatya ve yakın çevresinde gezi ve incelemelerde bulundu. Malatya’da gerçekleşen başkanlar konseyinde ziyadesiyle memnun kaldıklarını ve gittikleri yerlerde Malatya’nın tarihi yerlerini, misafirperverliğini, özellikle lezzetlerini ve kayısısının lezzetini de götüreceklerini dile getirdiler.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.