“TESLİM ALAMAYACAKLARINIZ VAR”
banner57

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Tekirdağ İKK Sekretaryası, Tekirdağ Tuğlalı Park'ta “Ülkemize, Halkımıza ve Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz” adlı bir basın açıklaması yaptı.

SONUÇ VERMEYECEKTİR”

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Tekirdağ İKK Sekretaryası adına basın açıklamasını Cemal Polat, “ AKP hükümetinin tekelci otoriter bir yönetim anlayışı ile bugüne kadar örgütümüz üzerinde sürdürdüğü operasyonlar nasıl sonuç vermediyse bugünde sonuç vermeyecektir. AKP hükümeti şunu iyi bilmelidir ki; teslim alamadıkları ve asla teslim alamayacakları var” dedi.

İZİN VERMEYECEĞİZ”

Cemal Polat, “AKP diktası ve gericiliğe, ülkemizin talanına, halkımızın sömürülmesine, mesleklerimizin niteliksizleştirilmesine, halklarımızın gasp edilmesine, odalarımız ve birliğimiz TMMOB'nin işlevsizleştirilmesine izin vermeyeceğiz. Emekten, halktan, ülkemizden yana bütün demokratik güçleri, yürüyüş kollarımıza destek vermeye, gücümüze güç katmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Tekirdağ İKK Sekretaryası, Tekirdağ Tuğlalı Park'ta “Ülkemize, Halkımıza ve Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz” adlı bir basın açıklaması yaptı.

Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Tekirdağ İKK Sekretaryası adına basın açıklamasını Cemal Polat yaptı. Cemal Polati “Ülkemiz AKP iktidarında gün geçtikçe daha derin karanlığın içine sürükleniyor. Emekçilerin hak ve kazanımlarına, halkın birikimlerine el koyan sömürü ve rant eksenli bir yıkım yaratılırken, bu yıkımın karşısında duran tüm engeller devlet içinde tekelleşmiş iktidar eliyle ortadan kaldırılmak isteniyor. AKP iktidarının gündeminde yine bu içerikte bir torba yasa var. Bu torbanın içerisinde sıkıştırılan düzenlemelerle bir yandan ülkeyi daha geniş ölçekte ranta, talana ve yağmaya açmanın planları yapılırken, diğer taraftan bugüne kadar mühendislik, mimarlık, şehir planlama hizmetleriyle bu yıkımın karşısında ülke ve halk çıkarlarından yana bir direnç noktası olan TMMOB ve bağlı odaları yok edilmek isteniyor. En ufak bir ses bile tahammülü olmadığını bir kez daha kanıtlayan AKP iktidarı bugğe kadar peş peşe çıkardığı kanun hükmünde kararnameler ve yeniden düzenlediği mevzuatlarla gücünü kıramadığı, baskı ve zor ile sindiremediği TMMOB'yi, bugün top yekün yeniden dizayn etmeye hazırladığı yasa tasarısı ile teslim almaya çalışmaktadır. Ancak, AKP hükümetinin tekelci otoriter bir yönetim anlayışı ile bugüne kadar örgütümüz üzerinde sürdürdüğü operasyonlar nasıl sonuç vermediyse bugünde sonuç vermeyecektir. AKP hükümeti şunu iyi bilmelidir ki; teslim alamadıkları ve asla teslim alamayacakları var” dedi.

Cemal Polat, “Geleceği karartanlara, insanlığa ve insana ait olan ne varsa saldıranlara karşı kamucu, kalkınmacı, eşitlikçi, özgürlükçü, bilimden ve halktan yana barikatı büyütmek için Türkiyenin dört bir yanından bugün 9 Şubatta başlattığımız yürüyüşle, şimdi daha fazla “Kral Çıplak” demek için yola çıkıyoruz. Türkiyenin dört bir tarafından altı koldan birden hareket ederek yola çıkan yürüyüş kollarımızla 14 Şubat'ta Ankara'da gerçekleştireceğimiz TMMOB Olağanüstü Genel Kurulunda buluşarak sesimizi, direnişimizi, örgütlüğümüzü büyüteceğiz. AKP diktası ve gericiliğe, ülkemizin talanına, halkımızın sömürülmesine, mesleklerimizin niteliksizleştirilmesine, halklarımızın gasp edilmesine, odalarımız ve birliğimiz TMMOB'nin işlevsizleştirilmesine izin vermeyeceğiz. Emekten, halktan, ülkemizden yana bütün demokratik güçleri, yürüyüş kollarımıza destek vermeye, gücümüze güç katmaya davet ediyoruz” diye konuştu.


Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.