“TEKİRDAĞ'IMIN KADERİ BU OLMAMALI“
banner57
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 1. yılında vaad ettiği fakat gerçekleştiremediği projelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. 


YOL VE SU PROBLEMLİ”

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, “Su zengini büyük Tekirdağ projeleri vardı. Saray'da, Süleymanpaşa'da, Marmaraereğlisi'ndeki çeşmelerden mikrop akıyor. Bırakın yer altı kaynaklarını hazır su depolarındaki suyu klorlamaktanda aciz bir yönetim anlayışıyla karşılaşmış olup, çok sayıda insanımızın zehirlenmesine sebep olmuştur. Büyükşehirin dört bir köşesinde sokaklar, yerin özelliklerine göre kaplanacak diye projeleri vardı. Yolların durumu nasıl? Yollar bozuk, çamura batmış durumda hayat yaşıyoruz. Bu benim Tekirdağ'ımın kaderi olamaz” diye konuştu.


ULAŞIM SORUNLU”

 İl Başkanı Ahmet Akçay, “ Etap etap Büyük Tekirdağ birbirine bağlanacak. Hafif raylı sistemlerle ulaşım kolaylaşacak, ucuzlayacak ve trafik sorunu azalacak” denildi. Eğer vaadinden kastın etap etap arabaların birbirine bağlanarak yollarında kuyruklar oluşan bir belediyecilik mi kastediliyordu? Hala bunu anlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede yaşadığımız bir yıllık süreçte bırakın yeni bir otopark yapmayı, mevcut kullanılan otoparkların anlamsız bir biçimde kullanılamaz hale getirilmesi, şehir merkezlerinde daha da keşmekeş hale getirmiştir” ifadelerini kullandı.Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 1. yılında vaad ettiği fakat gerçekleştiremediği projelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. 
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, “Tekirdağ Büyükşehir olalı tam bir yıl oldu. Bir yılda şehrimizde ne değişti bunu bir sorgulamak istedik. Öncelikle Kadir Albayrak'ın seçim beyannamelerinden bir kaçını hatırlatarak sözlerime başlıyorum. Beyannamesinde 15. sıra da bulunan proje Su zengini büyük Tekirdağ projesi. Projede Büyük Tekirdağ su zengini olacak. Su kaynaklarının zenginleştirilmesi konusuna öncelik verilecek. Yer altı kaynakları korunacak diye vaad edilirken, Saray'da, Süleymanpaşa'da, Marmaraereğlisi'ndeki çeşmelerden mikrop akıyor. Bırakın yer altı kaynaklarını hazır su depolarındaki suyu klorlamaktanda aciz bir yönetim anlayışıyla karşılaşmış olup, çok sayıda insanımızın zehirlenmesine sebep olmuştur. 17 numaralı projeleri Büyükşehirin dört bir köşesinde sokaklar, yerin özelliklerine göre kaplanacak. Büyük Tekirdağ'da çamurlu ve bozuk yollar değil, marka değeri yüksek sokak ve caddeleri beraber şekillendireceğiz şeklindeki beyana cevaben evet hakikaten marka değeri yüksek çamurlu ve bozuk yollarıyla Mutlu (!) bir Tekirdağ ile karşı karşıyayız. Gün geçmiyor herhangi bir ilçemizin bu konuda bir feryat yükselmesin. Yollar bozuk, çamura batmış durumda hayat yaşıyoruz. Bu benim Tekirdağ'ımın kaderi olamaz. Yine projelerinde yer alan Hayrabolu'da Moto-Kros Balkan Şampiyonası düzenleyeğiz sözünün tutmasından dolayı Başkana teşekkür ediyoruz(!) Bu projeyle birlikte tüm ilçelerimizin şehir merkezinde sürücüler zaten moto-kros sporuyla tanıştırdığı için Başkana yine teşekkür(!) ediyoruz. Proje numarası 14 olan 11 ilçe ve 257 köyün evsel atıkları aksamadan toplanacak, ayrıştırılacak, geri dönüştürülerek tekrar ekonomiye kazandırılacak. İstihdam artacak !” Şeklindeki ifadelerin ne kadar afaki olduğu bu zamana kadar görüldü. Bunlarla ilgili yüzlerce fotoğraf elimizde bulunmakta olup, Büyükşehir Belediyesi'nin basit bir çöp toplama görevini dahi yerine getirememesini esefle kınıyoruz. “24 numaralı proje etap etap Büyük Tekirdağ birbirine bağlanacak. Hafif raylı sistemlerle ulaşım kolaylaşacak, ucuzlayacak ve trafik sorunu azalacak !” vaadinden kastın etap etap arabaların birbirine bağlanarak yollarında kuyruklar oluşan bir belediyecilik mi kastediliyordu? Hala bunu anlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede yaşadığımız bir yıllık süreçte bırakın yeni bir otopark yapmayı, mevcut kullanılan otoparkların anlamsız bir biçimde kullanılamaz hale getirilmesi, şehir merkezlerinde daha da keşmekeş hale getirmiştir. 
13 numaralı olan bir diğer projede belirtilen kusursuz altyapı! Kentsel altyapı, kentsel gelişmeden önce planlanacak ve geliştirilecek. 11 ilçe ve 257 köyde kanalizasyon çalışmaları, ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde noktalanacak!” sözünün de ne kadar havada kaldığını, bu bir yıllık süreçte gördük.Bırakın kentsel gelişmeyi, her yağmur yağdığında su baskınlarıyla vatandaşımızın ne kadar büyük skıntılar çektiğini bu bir yılda gördük. Yine kanalizasyon atıklarının mahalle alanlarına dolduğunu ibretle izledik. Bu noktadan hareketle bir diğer projelerindeki TEDO GELİYOR! Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü İşletmeleri kuracağız! Marmara Denizi'nin en uğrak kentlerinden biri olacağız ifadesinden kastedilenin deniz otobüslerinin şehir içi su baskınlarında kullanılabileceğini anlayamadığımızdan ötürü özür diliyoruz. Kadir Albayrak'ın bu hizmet için bir görüntüsünü de sizlerle paylaşıyoruz. İşte hizmet, işte hizmet kayığı.

Bu be buna benzer onlarca taahüt edilen ancak gerçekleştirilmesi için bir adım bile atılmamış olan bir çok projeden bir kaçını sizlere aktarmak istedik. Bu arada Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı'nın her röportajında belirttiği Tekirdağ'ın en büyük sorunu olarak gördüğü ve kendi ifadeleriyle “Tekirdağ artık KÖYKENT kimliğini kazandı. TEKİRKÖY. Yeni ve gerçekleştirilen bir proje. Katkılarından ötürü hassaten teşekkür (!) ediyoruz.
Şimdi gelelim asıl konumuza. Biz AK Parti olarak nasıl bir Tekirdağ yerel yönetimi planlamıştık. Şimdi CHP'li Belediye bu söylediklerimizi kulağına küpe yapsın. 
Bizim Ak Parti olarak temelimizde ve hareketimizin merkezinde yerel yönetimin başarısı yatmaktadır.  Demokrasi, kalkınma; yerelden başlar. AK Parti bununla ilgili reformlarını sürdüren bir partidir. 2002'den beri yerele yetkinin devri ve öz gelirlerin artırılması için reformlar yapan bir partidir. Kısaca yerel yönetim AK Parti'nin mesleğidir. Partimiz belediyecilikteki deneyimini Muhafazakar Demokrasi perspektifinde, gelişen ve değişen dünya şartlarını da dikkate alarak dizayn etmiş ve “İnsan Odaklı Hizmet” anlayışı çerçevesinde belediyecilik uygulamaktadır. Güvenilir, temiz, düzenli, estetik, demoktat, barışçı, sağlıklı, kalkınmacı, şefkatli, zarif, eşitlikçi, hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim anlayışı,. AK Parti belediyeleri, faaliyetlerinde kentin kalkınması , sosyal dayanışmanın sağlanması ile planlı-imarlı ve güçlü altyapıya sahip kentlerin inşasına önem vermektedirler. Ve bütün bunlar da kent sakinlerine rağmen değil, kent sakinleri ile birlikte başarılmaktadır. Bizim yerel yönetim anlayışımız budur. 
Şimdi sözlerimizi bitirirken, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 1 Yaşında” sloganıyla billboardlarda yer bulan ve balonların bulunduğu afişe Büyükşehir Belediyesi'nin aynı renklerdeki balonlarını bir bir patlatarak Belediye'ye bu şekilde cevap veriyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.