ŞOK !  CUMHURİYET MEYDANI YIKILIYOR
banner57

Tekirdağ Cumhuriyet Meydanı yıkılıyor. Trakyanın en büyük meydanının yapımının ilk hamlesi,  1 Ekim'de Süleymanpaşa Belediye Meclisinin onayıyla atıldı.SÜLEYMANPAŞA ONAYLADI


Kentsel tasarım projesinin uygulanabilmesi için, Cumhuriyet Meydanında ve mülkiyeti belediyeye ait olmayan taşınmazların kamulaştırılması, kamulaştırma bedelinin Tekirdağ Büyükşehir Beleyesinin tarafından karşılanması için Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalanması ve söz konusu protokol için Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'a "Kentsel Sit Alanı Özel Proje Alanı 1, Kensel Tasarım Projesi'nin uygulanması"  için yetki verilmesi hususu, Süleymanpaşa Belediye Meclisi tarafından onaylandı. 14 Ekimde, Büyükşehir Belediye Meclisinden geçtikten sonra proje hayata geçmeye başlanacak." KADİR ALBAYRAK DESTEKLİYOR "


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Kadir Albayrak bu projeyi destekliyor. Cumhuriyet Meydanı, Yapı Kredi Bankasına kadar kavuştu. Yukarıdan da  Valilikten sahile kadar buluşturan bir büyük meydanın Trakya'nın en büyük meydanın açılışının ilk adımını attık. Cumhuriyet Meydanının da;  Rüstem Paşa Camii ve Külliyesi, Orta Camii, Eski Camii, Gökkuşağı yanında hamam, Borsa Binası ve Süleymanpaşa Tarihi Bina dışındaki her yer yıkılıcak. Trakyanın en büyük meydanını yaparak Kadir Albayrak ve benim en büyük hayalimiz gerçekleşmiş olacak. Şimdiden tüm Tekirdağlılara hayırlı olsun " dedi.Tekirdağ Cumhuriyet Meydanı yıkılıyor. Trakyanın en büyük meydanının yapımının ilk hamlesi,  1 Ekim'de Süleymanpaşa Belediye Meclisinin onayıyla atıldı.


EKREM EŞKİNAT'A YETKİ  


Tekirdağ İli İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğünün dilekçesi. " 06.10.2010 tarih ve 465 sayılı Belediye Meclis Kararı ile onaylanan Tekirdağ Kentsel Sit ve Etkilenme Geçiş Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı uygulama İmar Planı'nda " Özel Proje Alanı 1" olarak belirlenen ve bu alan için hazırlanan Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun 21.06.2013 tarih ve 1086 sayılı kararı ile onaylı "Ertuğrul ve Ortacamii Mahalleleri Kentsel Sit Alanı Özel Proje Alanı 1 ( ÖPA 1 ) Kentsel Tasarım Projesinin" uygulanabilmesi için bu alanda kalan ve mülkiyeti belediyemize ait olmayan taşınmazların kamulaştırılması ve kamulaştırma bedelinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması için Belediye Meclisi ile protokol imzalanması, söz konusu protokol için Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat'a yetki verilmesi hususunun Belediye Meclisinde görüşülmesini arz ederim."


Tekirdağ İli İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğünün dilekçesinde, İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Ahmet Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özdemir ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ında imzası bulunmaktadır. 


TRAKYA'NIN EN BÜYÜK MEYDANI 


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, " Cumhuriyet Meydanını, Yapı Kredi Bankasına kadar kavuştu. Yukarıdan da  Valilikten sahile kadar buluşturan bir büyük meydanın Trakya'nın en büyük meydanın açılışının ilk adımını attık.Süleymanpaşa Meclisi bunu onayladı. 14'ünde Büyükşehir Belediye Meclisine Süleymanpaşa Belediye Meclisi olarak aktarma yapacağız. Kadir Albayrak bu projeyi destekliyor. Cumhuriyet Meydanının da Rüstem Paşa Camii ve Külliyesi, Orta Camii, Eski Camii, Gökkuşağı yanında hamam, Borsa Binası ve Süleymanpaşa Tarihi Bina dışındaki her yer yıkılıcak. Buna mecburuz. Trakyanın en büyük meydanını yaparak Kadir Albayrak ve benim en büyük hayalimiz gerçekleşmiş olacak. Şimdiden tüm Tekirdağlılara hayırlı olsun. 


HABER : ERTAN GENCE 


Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.